Sınırdan temizlendiler ve hilâl tamamlandı!

TSK ve ÖSO, Afrin'in Aşağı Sinara ve Yukarı Sinara köylerini teröristlerden temizledi. Böylece Afrin'deki teröristlerin Türkiye sınırıyla kara teması tümüyle kesilerek, kurtarılan alandaki "hilâl" tamamlandı.

26 Şubat 2018 Pazartesi 16:58
Sınırdan temizlendiler ve hilâl tamamlandı!
16.30 : Anadolu Ajansı, Zeytin Dalı Harekatının başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen 2059 teröristten 58'inin sağ ele geçirildiğini açıkladı. 

16.25 : TSK ve ÖSO, Afrin'in Aşağı Sinara ve Yukarı Sinara köylerini  teröristlerden temizledi. Böylece Afrin'deki teröristlerin Türkiye sınırıyla kara teması tümüyle kesilerek, kurtarılan alandaki "hilal" tamamlandı.
15.30 : Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, Hatay'da. Komutanlar, sınırdaki birlikleri denetliyor.

14.40 : Hatay'ın karşısında yer alan terör mevzileri top atışlarıyla dövülüyor.

Anadolu Ajansı, sınıra sevk edilen çok sayıda tankın fotoğraflarını servis etti. En dikkat çekici kare ise, gökyüzünde uçan bir insansız hava aracı.

Fırtına obüsü yüklü yedi TIR'dan oluşan konvoy da, Kilis'in Musabeyli ilçesine ulaştı.

12.20 : Afrin'in batısındaki Şeyh Hadid bölgesinde yer alan Karmanluk/Harmanlık köyü teröristlerden temizlendi. Türkiye sınırının sıfır noktasındaki köyün alınması, Karmanluk'tan Fırat Nehri'ne kadar uzanan Türkiye-ÖSO hattının, Cinderes bölgesindeki birliklerle birleşmesi için önemli bir adım.

11.00 : Afrin'de köşeye sıkışan terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG, sivilleri silahlandırmaya başladı. Sosyal medyada yer alan görüntülerde köylülere askeri eğitim verildiği görülüyor.

09.20 : TSK: Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2059.
08.20 : Uluslararası haber ajansı Reuters, Afrin'e doğru giden bir füzenin fotoğraflarını dünyaya geçti. Füzenin fırlatıldığı yer, Raco'nun kuzeyi. Ajans ayrıca Hatay-Afrin sınır hattından da Türk askerlerinin yer aldığı kareleri servis etti.

08.05 : Türk savaş uçakları batı cephesindeki Raco ve Şeyh Hadid'de gece saatlerinde terör mevzilerini yerle bir etti. Uçaklardan sonra helikopterler de bölgeye bomba yağdırdı. Yerel kaynaklar, bombardımanda bazı rejim milislerinin de öldüğünü aktarıyor.

YÜZDE 23 TEMİZLENDİ
07.40 : Zeytin Dalı Harekâtı'nda bugüne kadar 537 kilometrekare YPG'li teröristlerden temizlendi. Bu alan, Afrin'in yüzde 23'üne tekabül ediyor. Dün kuzey ve batı cephelerinin birleşmesiyle önemli bir adım atıldı. Haritada dün alınan yerler açık yeşil renkte görülüyor.

07.00 : Afrin'e Zeytin Dalı Harekâtı'nın 38. gününde bütün gelişmeleri canlı blogla aktaracağız.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »