26 Mayıs 2018, Cumartesi

Sırada gazeteciler ve işadamları mı var?

Polislere yönelik operasyonları yürüten Savcı İsmail Uçar'ın, ifadesini aldığı bir polise, HSYK seçimleri sonrası basın ve işadamlarına operasyon yapılacağını söylediği öne sürüldü.

5 Eylül 2014 Cuma 19:17
Sırada gazeteciler ve işadamları mı var?
17 ve 25 Aralık yolsuzluk operasyonlarına katılan polislerden aralarında dönemin Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı'nın da bulunduğu 8'i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Taraf'ın haberine göre, polislere yönelik soruşturmayı yürüten Savcı İsmail Uçar'ın, ifadesini aldığı bir polise, Erdoğan’ın sözünü ettiği 4. dalgayla ilgili işaret verdiği ve “HSYK seçimlerini biz alacağız. Seçimi aldıktan sonra sırayla basın ve işdünyasına operasyon yapılacak” dediği iddia edildi.

3. DALGADA 33 KİŞİDEN 8'İ TUTUKLANDI, 25 SERBEST
22 Temmuz operasyonunun üçüncü dalgasında gözaltına alınan eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ve eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yardımcısı Kazım Aksoy’un da aralarında bulunduğu 8 kişi tutuklanırken, 25 polis serbest kaldı. Polislere “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” suçlamaları yöneltildi.

Serbest bırakılan polislerden eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Yasin Topçu, “Ne tutuklansak üzülecektik, ne serbest kaldığımız için sevinebildik. Mahkemenin kararı bizim suçsuz olduğumuz cezaevine giren arkadaşlarımızın suçlu olduğu anlamında kesinlikle algılanmamalı” dedi.

"VATANA VE MİLLETE İHANET ETTİYSEK BİZLERİ ASSINLAR"
Yasin Topçu tutuklanan Başkomiser Habip Kunt'un şu mesajını okudu:
"Yüce Türk milletine, ‘Biz polisler şunu biliriz ki, bir mahallenin hırsızı o mahallede hırsızlık yapmaz. Ülkemizi soyup soğana çevirenler, milletimizden çalanlar, bu ülkenin bu mahallenin çocuğu olamazlar. Onları bilmem ama biz hormonsuz, köylü bu vatanın öz evlatlarıyız..."

Tutuklanan polislerin mesajlarını okumaya devam eden Topçu şöyle dedi:
"Bir diğer kardeşimiz der ki, ‘Rıza Sarraf, Yasin El Kadı Türk evladının değeri kalmadı.’ Yine başka bir arkadaşımız der ki, ‘Kendi öz yurdunda garipsin, kendi öz yurdunda parya.’ Ve bugün kendisini hüzünle cezaevine uğurladığım değerli abim, yıllarca beraber vatana hizmet ettiğimiz Yakup Saygılı’nın mesajını iletiyorum, ‘Vatana ve millete ihanet ettiysek bizleri assınlar.’ Teşekkür ediyorum.”
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »