Şirinler çetesine baskın!

Şirinler çetesi lideri 'Max' lakaplı Mehmet Sabri Şirin, Bahçelievler'de bir restorana yapılan baskınla 7 adamıyla birlikte gözaltına alındı.

2 Kasım 2017 Perşembe 22:15
Şirinler çetesine baskın!
Bir dönem birlikte hareket edip, yaptıkları bir uyuşturucu kaçakçılığı sonrasında anlasmazlığa düşüp ardından düşman olduğu Sarallar çetisiyle son 2 yıl içerisinde bir çok insanın ölümüne neden olan çatışmanın taraflarından Şirinler çetesinin lideri olarak bilinen Mehmet Sabri Şirin bugün 7 adamıyla birlikte Bahçelievler Ömür Plaza'da bulunan bir restorana gözaltına alındı.

Çete lideri yemek için AVM'deki restoranı seçti. Organize Suç örgütü liderliği, cinayet, yaralama ve yağma gibi bir çok suçtan hakkında arama kararı bulunan Sabri Şirin'in bulunduğu restorana, Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince baskın yaptı.

Baskın anında doğabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşılık restoranın içerisinde bulunduğu AVM'yi kapatan polis, çete lideri Şirin ile yanında bulunan 7 adamını gözaltına aldı.

Üzerlerinden çıkan çok sayıda ruhsatsız silahla gözaltına alınan ve her biri hakkında ayrı ayrı arama kararı bulunan sekiz kişi Emniyet'e götürüldü

Operasyon sırasında, sivil polis ekiplerini silahli saldırgan zanneden ve 155 ile bazı basın organlarını arayan AVM esnafı ve vatandaşların polise ihbarda bulunması nedeniyle olayın rehin alma eylemi sanıldığı belirtilirken operasyonla ilgili soruşturma devam ediyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »