Şırnak, Kars ve Bitlis'ten acı haberler peş peşe geldi!

Uludere'nin Şenoba Beldesi kırsalında el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 2 asker şehit oldu. Kars'ta da mayın patlaması sonucunda 2 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı. Bitlis'in Sehi ormanlarında yürütülen operasyonlar sırasında el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 1 asker şehit oldu, 1 asker de yaralandı.

25 Nisan 2017 Salı 18:13
Şırnak, Kars ve Bitlis'ten acı haberler peş peşe geldi!
Şırnak, Kars ve Bitlis'de düzenlenen operasyonlar sırasında el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu 5 asker şehit oldu, 2 asker ise yaralandı.

Şırnak’ın Uludere İlçesi Şenoba Beldesi kırsalın arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerinin geçişi sırasında PKK’lı teröristler tarafından el yapımı patlayıcı infilak ettirildi. Yaşanan patlamada 2 asker yaralandı. Yaralı askerler helikopter ile 23. jandarma Sınır Tümen Komutanlığı içerisinde bulunan Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada doktorlar tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen yaralı 2 asker kurtarılamayarak şehit oldu.Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. 

TSK'dan yapılan açıklamada "25 Nisan 2017 tarihinde saat 14.00 sularında Şırnak/Uludere/Nezirkıra kırsalında yol araması faaliyeti esnasında bölücü terör örgütü tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

KARS'TA MAYIN PATLADI: 2 ASKER ŞEHİT

Kars'ın Kağızman ilçesinde, güvenlik güçlerinin arazi  arama tarama faaliyeti sırasında tuzaklanan bir patlayıcının infilak etmesi  sonucu, ilk belirlemelere göre 2 asker şehit oldu, bir asker yaralandı.

Alınan bilgiye göre, jandarma özel harekat (JÖH) timlerince,  Türkiye'de terör açısından kritik noktalar arasında gösterilen Çemçe - Madur  bölgesinde yürütülen arazi arama tarama faaliyeti sırasında, tuzaklanan bir  patlayıcı infilak etti.

Olayda ilk belirlemelere göre 2 asker şehit oldu, bir asker yaralandı. Bölgeye çok sayıda ambulans ve takviye güvenlik güçleri sevk edildi. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik operasyon ise  sürüyor. 

BİTLİS'TEN DE ACI HABER GELDİ

Bitlis'in merkeze bağlı Aşağıölek köyü kırsalında bulunan Sehi ormanlarında yürütülen operasyonlar sırasında EYP' nin patlaması sonucu  1 asker şehit oldu, 1 asker de yaralandı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »