Şırnak'ta 1247 güvenlik korucusu yemin etti

Şırnak'ta göreve yeni başlayan bin 247 güvenlik korucusu yemin etti.

24 Mart 2017 Cuma 19:44
Şırnak'ta 1247 güvenlik korucusu yemin etti
İl Jandarma Komutanlığı tarafından Şırnak 1. Jandarma Komando Tugay  Komutanlığında düzenlenen törende, bin 247 güvenlik korucusu yemin ederek göreve  başladı.

Törende konuşma yapan Şırnak Valisi Ali İhsan Su, ülkenin birçok  yerden saldırıya uğradığını ve bu saldırıların milletin birliği ve beraberliği  sayesinde püskürtüldüğünü söyledi.

Güvenlik güçlerince FETÖ, PKK ve DEAŞ'a yönelik mücadelenin sürdüğünü  belirten Su, şunları söyledi:

"Jandarmamız, emniyet teşkilatımız, kahraman korucularımızın iş  birliği ile yapılan operasyonda terörün belini kırdık. İnşallah bundan sonra da  temizleyene kadar mücadeleye devam edeceğiz. Gerçekten bu sezonda, bu yıl  yaptığımız operasyonlarla hem kent merkezlerimizden PKK terör örgütünü temizledik  hem de kırsaldan. Operasyonlarımız aralıksız devam edecek, bir tek terörist  kalmayıncaya kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Bu mücadelede tabii ki en büyük  desteği de yine vatandaşlarımız bize verdiler. Bu bakımdan, bu mücadelede bize  çok destek veren çok değerli Şırnaklı vatandaşlarımıza da en içten teşekkürlerimi  ifade ediyorum. Huzur sağlandığı sürece ilimizde sosyal ve ekonomik gelişmeler de  daha hızlı bir şekilde gelişecek, artacak, daha müreffeh, hayat seviyesi, yaşam  seviyesi, refah seviyesi yüksek bir Şırnak'a kavuşacağız."

İl Jandarma Komutanı Albay Hünkar Keleş de ülke ve bölgenin yıllardır  terör örgütünün hain saldırılarına maruz kaldığını anımsattı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin teröre karşı büyük bir başarı ile  mücadelesini sürdürdüğünü vurgulayan Keleş, "2016 yılı içerisinde şehir merkezi  ve kırsal alanda bin 459 terörist etkisiz hale getirildi, çok sayıda silah,  mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi. İcra edilen operasyonda 11'i güvenlik  korucusu olmak üzere 86 personelimiz şehit olmuştur. 13'ü güvenlik korucusu olmak  üzere 503 personelimiz de yaralanmıştır." diye konuştu.

Yapılan düzenlemelerle güvenlik korucularının statüsünün, sosyal ve  ekonomik haklarının iyileştirdiğini dile getiren Hünkar Keleş, 50 yaşını  dolduranları da emekli ettiklerini kaydetti.

Albay Keleş, ilde toplam bin 643 güvenlik korucusunun emekli  edildiğini ve yerlerine bin 247 güvenlik korucusunun alındığını da sözlerine  ekledi.

Konuşmaların ardından, bin 247 güvenlik korucusu yemin etti. spor,  atış ve eğitimde dereceye giren güvenlik korucularına ödülleri verildi.

Tören geçişinin ardından teröre karşı kullanılan silah ve mühimmatlar  Jandarma Tugay Komutanlığı askerleri tarafından ziyaretçilere tanıtıldı.

Törene, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın, 1.  Jandarma Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin, 6. Motorize Piyade Tugay Komutanı  Tuğgeneral Ümit Altaş, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, kurum müdürleri,  korucular ve vatandaşlar katıldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »