24 Mayıs 2018, Perşembe

Şırnak’ta polis lokaline saldırı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde polis lokaline yaklaşık 15 dakika süren Kaleşnikoflu saldırı düzenlendi.

31 Ekim 2014 Cuma 18:17
Şırnak’ta polis lokaline saldırı
Şırnak'ta polislerin tek dinleme yeri olan lokal, uzun namlulu silahlarla tarandı. Saldırı sırasında aralarında Özel Harekat polislerinin de bulunduğu polisler yere yatarak kurtuldu.
Olay Şırnak’ın Cizre ilçesinde dün gece meydana geldi. Cizre’de İlçe Emniyet Müdürlüğü personelinin dinleme yeri olarak kullandığı tek mekân olan polis lokaline, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce Kaleşnikoflarla saldırı düzenlendi. Yaklaşık 15 dakika süren saldırıda lokalde bulunan ve aralarında Özel Harekât polislerinin de olduğu Emniyet mensupları yoğun ateş altında kaldı ve saldırıya cevap veremedi.

POLİS KARŞILIK VERMEK İSTEDİ

Saldırı sırasında polislerin yere yattığı ve iki gün önce lokalin çevresine döşedikleri kum torbalarını siper olarak kullandıkları öğrenildi.  Cihan Haber Ajansı’na göre; saldırının şokunun atlatılmasından sonra polis karşılık vermek istedi ancak saldırganlar kaçtığı için ateş açılmadı.
Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına 6 gün önce de silahlı saldırı düzenlenmişti. Emniyet binası uzun namlulu silahlarla taranmış, çok sayıda kurşun binaya isabet etmişti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »