Şişli geriliminde flaş gelişme!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'nün ''mafyayla tehdit edildiği'' iddialarına ilişkin resen soruşturma başlattı.

2 Ocak 2015 Cuma 2:34
Şişli geriliminde flaş gelişme!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, 18  Aralık 2014'te ŞişliBelediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün bir  gazeteye verdiği röportajdaki ''mafya ile tehdit edildikleri'' iddialarına  ilişkin bir savcı görevlendirdi. 
 
  Soruşturmayı yürüten savcılık, Hayri ve Nazlı İnönü'yü 'mağdur'  sıfatıyla ifadeye çağırdı. İki gün önce Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na  gelen Hayri İnönü ve eşi, soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi. 
 
Şişli Belediyesi'nde son dönemde yaşananları da inceleyecek olan  savcılığın Mustafa Sarıgül ile oğlu Emir Sarıgül'ü de ilerleyen günlerde  ifadesine başvurulmak üzere adliyeye çağırabileceği öğrenildi. 
 
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü, 18 Aralık'ta  bir gazeteye verdiği röportajda, "Mustafa Sarıgül'ün kendilerini ölümle tehdit  ettiğini, Sarıgül'ün 'mafya tutmaktan' söz ettiğini, sadece Hayri İnönü ile  kendisinin değil Amerika'da okuyan çocuklarının da tehdit edildiğini" iddia  etmişti. Nazlı İnönü, eşine belediye başkanlığından istifa etmesi için baskı  yapıldığını öne sürmüştü. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »