Sivas Divriği'de Yol Çalışmaları

Sivas Divriği Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Divriği-Arapgir ve Çetinkaya-Divriği yollarında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

14 Kasım 2012 Çarşamba 20:22
Sivas Divriği'de Yol Çalışmaları

Kaya, Divriği-Arapgir karayolunda çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiğini belirterek, "Bu yıl çalışmalar gayet normal seviyede ilerledi. Sınırlarımız içerisinde 7,5 kilometrelik bir kısım var. Bunun 450-500 metresi tünel şeklinde olacağı için seneye sarkıyor. Belki az bir kısım gibi görünüyor ama coğrafyamız çok sert ve çok çetin. Gittik, gördük. Kısa bir mesafe gibi görünüyor ama dağlar adeta aşağı indiriliyor" dedi

Kaymakam Kaya, "Tüneller, menfezler yapılıyor, topraklar taşınıyor. Coğrafyamız çok sert. Etrafımız dağlarla çevrili. Bunun zorluğunu yaşıyoruz. Ekipler bu zorluklara rağmen gayret içerisinde çalışıyorlar. Hatta yolu ikiye bölüp iki koldan harekete geçtiler. O yolların bir an önce bitirilmesini heyecanla bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Çetinkaya-Divriği karayolunda ise 50 kilometrelik bölümde çalışmaların devam ettiğini bildiren Kaya, "Karayolları Bölge Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmelere göre, çalışmaların seneye Aralık ayında bitirilmesi planlanıyor. Öncelikle şunu ifade etmeliyiz ki Divriği'yi turizme kazandırmak için her şeyden önce yol elzemdir" dedi.

Yol çalışmalarının bitmesiyle Divriği'nin bir kavşak noktası haline geleceğini ifade eden Kaya, "Burası bir bağlantı yolu olacak. Bu kültürel miras, bu muhteşem miras burada olduğu sürece burası geleceğin kesişim noktası, Divriği bir destinasyon merkezi olacak"

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »