Sivasspor sevgisi sınır tanımadı

Almanya'da yaşayan ve Sivassporlu taraftarlarca kendisine "Alman Yiğido" lakabı takılan Jürgen Hotz, kırmızı-beyazlı ekibin ligde bu akşam Bursaspor ile oynayacağı maçı izlemek üzere Sivas'a geldi.

10 Kasım 2013 Pazar 1:47
Sivasspor sevgisi sınır tanımadı
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Sivasspor'a gönül veren ve kırmızı-beyazlı ekibin bu akşam Bursaspor ile yapacağı maçı izlemek üzere Almanya'dan Sivas'a gelen Jürgen Hotz, taraftarların ilgi odağı oldu.

Almanya'nın Nürnberg kentinde yaşayan ve Sivassporlu taraftarlarca kendisine "Alman Yiğido" lakabı takılan 47 yaşındaki Hotz, 1967 Sivasspor Genç Taraftarlar Derneğinin daveti üzerine Bursaspor maçını izlemek amacıyla Sivas'a geldi.

Hotz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Almanya'da yaşayan Sivaslı bir arkadaşı sayesinde Sivasspor'u tanıdığını ve zamanla kırmızı-beyazlı ekibin fanatiği haline geldiğini söyledi. 

Kolunda Sivasspor dövmesi bulunan Hotz, kırmızı-beyazlı ekibi çok sevdiğini ve takımın maçlarını izlediğini ifade etti. Takımdaki futbolcuları yakından takip ettiğini anlatan Hotz,  favori oyuncularının ise Manuel Da Costa ve Aatif Chahechoue olduğunu dile getirdi.

Sivassporlu taraftarlar ile Cumhuriyet Meydanı'ndaki tarihi eserleri gezen Hotz, "Şampiyon Sivasspor gardaş" ifadesini kullandı.

1967 Sivasspor Genç Taraftarlar Derneği Medya Sorumlusu Recep Çevik ise "Hotz, 4 yıl önce Sivaslı bir hemşehrimiz sayesinde Sivasspor'u tanıyor. Fanatiği olmaya başlıyor ve koluna Sivasspor dövmesi yaptırıyor. Sosyal medyada sürekli iletişim halindeydik. Sivas'a gelmeyi çok istiyordu. Geldi ve 4 gün misafirimiz olacak" dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »