Sivas'ta iki doktor ve bir hemşirenin darbedildiği iddiası

Kangal Devlet Hastanesinde iki doktor ve bir hemşirenin, hasta yakınlarınca darbedildiği ileri sürüldü

27 Haziran 2013 Perşembe 3:35
Sivas'ta iki doktor ve bir hemşirenin darbedildiği iddiası
Kangal ilçesinde iki doktor ve bir hemşirenin, hasta yakınlarınca darbedildiği iddia edildi.

Kangal Devlet Hastanesi acil servisinde görevli doktor Hasan Buran ve hemşire Kenan Çalışkan'ın, dün öğle saatlerinde bir hastanın yakınlarınca darbedildiği ileri sürüldü. Tarafları sakinleştirmek için acil servise gelen Kangal Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. İzzet Örgürlük'ün de aynı kişilerce darbedildiği iddia edildi.

Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Efe Zileli, sendika binasında düzenlediği basın toplantısında, "Sağlık-Sen olarak saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyor, vatandaşlarımızı sağlık çalışanlarına karşı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz" dedi.

Sağlık çalışanlarının, insanların sağlığına kavuşabilmesi için fedakarca görev yaptığını belirten Zileli, "Toplumun sağlığını koruma adına gece gündüz çalışan insanlar, şiddeti değil, saygıyı ve övgüyü hak etmektedir" diye konuştu.

Başhekim İzzet Özgürlük ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, acil servise getirilen bir hastanın yakınlarının, doktoru sorduktan sonra hemşireyle tartıştığını, ardından hemşire ve doktoru darbettiğini ileri sürdü.

Kavgayı duyarak acil servise gittiğini, hasta yakınlarını sakinleştirmek isterken darbedildiğini iddia eden Özgürlük, polislerce güçlükle sakinleştirilen bu kişilerin karakoldaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldığını söyledi.

Kendilerini darbeden kişilerden şikayetçi olduklarını belirten Özgürlük, kendisine ve iki arkadaşına 1'er gün iş göremezlik raporu verildiğini sözlerine ekledi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »