19 Temmuz 2018, Perşembe

Slaven Bilic imzayı attı

Beşiktaş’la 3 yıllık sözleşme imzalayan Hırvat Teknik Adam Slaven Bilic, basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

28 Haziran 2013 Cuma 7: 0
Slaven Bilic imzayı attı
Siyah-beyazlıların yeni teknik direktörü Slaven Bilic, futbol direktörü Önder Özen’in de bulunduğu törende Beşiktaş’a 3 yıllık imza attı. İmza töreninden önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hırvat teknik direktör önemli açıklamalarda bulundu.

Bilic, Prosinecki’nin Beşiktaş’a transferinin gündemden kalkmasından sonra kendisiyle görüşüldüğünü belirterek, “Prosinecki olsaydı bu beni çok mutlu ederdi ancak olmadı. Onun kendi takımında yaptıkları da övgüye değer. Beşiktaş, Prosinecki ile konuşup anlaşamadıktan sonra benimle irtibata geçti. Prosinecki’yle iyi arkadaşız, uzun yıllar birlikte Hırvatistan’a hizmet ettik” dedi.

Bir basın mensubunun başka statlarda oynamalarının onlara motivasyon açısından olumsuzluk sağlayıp sağlamayacağı sorusuna cevap veren Bilic, “Stat yıkıldı, benim elimde değil. Endişem yok, umarım bir an önce yapılır. Ancak biz nerede olursak olalım taraftar orada olmayacak mı? Onlar yanımızda olduğu sürece sorun yok. Aynı ambiansı her yerde yaşatırız” dedi.

Bilic, Hırvat transferlerle ilgili soruya, “Beşiktaş’ta Hırvat futbolcu görebilir miyiz? Görebiliriz de görmeyebiliriz de… Öncelikle olası transferlerle ilgili fikir alış verişi yapacağız. Buraya gelmemin en büyük nedeni Önder Özen. Beni etkilemeyi başardı ve transfer konusunda da görüşmelerde bulunduktan sonra harekete geçeceğiz. Ona güvenim ve inancım tam” dedi.

CEZA BİZİ ETKİLEMEZ AMA YAZIK!


UEFA’dan gelen cezalar ve Fernandes’le Almeida ile ilgili soruları yanıtlayan Bilic, “Sahada kazanılmış başarıyı sahaya yansıtamayacağız, bu kazanılmış bir hak, sahada kazanıldı. Ama bunu kullanamamak motivasyonumuzu etkilemez. Almeida potansiyeli yüksek bir oyuncu. Manuel Fernandes içinse sözcük yok. İnanılmaz, harika, dünya klasında bir futbolcu!

BEŞİKTAŞ HÜCUM KONUSUNDA ÇOK İYİ!


Slaven Bilic, Beşiktaş’ın potansiyeli hakkında da, “Rusya’da bulunduğum dönemde Süper Lig yayın hakkı olmadığından maçları izleyemedim. Ancak Önder Bey’le ilk temasımızın ardından birkaç maçı izleme şansım oldu. Takımın potansiyelini gördüm, hücumsal anlamda harika bir potansiyel var. Ancak yenilen gol sayısı çok fazla, şampiyon olmak isteyen bir kulüp bu kadar gol yememeli. Bursaspor maçını izledim örneğin, taraftar enerjisiyle bütünleşirken takımın şeklini kaybedişini ve disiplinden kopuşunu gördüm. Bunun üzerinde çalışmamız gerek”

ÖNDER ÖZEN’DEN BİLİC YORUMU!


Önder Özen, Bilic ve transferlerle ilgili olarak, “Daha önce de söyledim, teknik direktörlükte gözüm var ama Beşiktaş Teknik Direktörlüğü’nde değil. Slaven Bilic benim tercihim, benim seçimim, seçimime saygı gösterdiği için yönetim ve Fikret Orman’a teşekkür borçluyum. Seçimimin başarılı olması için elimizden geleni yapacağıma şüpheniz olmasın. Transfer konusunda, 1-2 gün içerisinde 1-2 tanesiyle ilgili kesin sonuç alınacak. Yarın 1 imza atılabilir. Tabi transfer teknik direktör, futbol direktörü ve yönetimin dahilinde yapılır. Hocamızla bu konuda görüşmelere başladık” şeklinde konuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »