21 Mayıs 2018, Pazartesi

SMDK geçici hükümeti azletti

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK), Ahmed Tuma başkanlığındaki geçici hükümetin azledildiğini duyurdu

22 Temmuz 2014 Salı 19:31
SMDK geçici hükümeti azletti
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK), Genel Kurulu'nda geçici hükümetin görevden alınması yönünde oylama yapıldı. 177 üyeli genel kurulda 66 "evet" oyuyla hükümetin azledilmesi kabul edildi.

SMDK tarafından yapılan yazılı açıklamada, Ahmed Tuma ve bakanlara göreve geldikleri andan itibaren yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür edildi. Açıklamada, yeni hükümet kurulana kadar Tuma hükümetinin görevini devam ettireceği kaydedildi.

Açıklamada, yeni çalışma alanları yaratılarak, hükümetin bir an önce Suriye içine taşınması, yeterliliğe sahip Suriyeli devrimcilerin görevlendirilmesi, devrimin hedefleri gerçekleştirilerek Suriye halkına daha iyi hizmet sağlanması konularının hükümetin azledilmesini gerekli kıldığı aktarıldı.

Bugünden itibaren iki hafta boyunca adaylık başvurularının kabul edileceği ifade edilen açıklamada,SMDK Genel Kurulu'nun başvuru tarihinin sona ermesinin ardından bir ay içinde yeni hükümeti kuracağı belirtildi.

SMDK Genel Kurulu iki boyunca gerçekleştirdiği toplantılar sırasında geçici Başbakan Tuma ve 11 bakanı yolsuzluk ve aktif siyasetin uygulanmasındaki başarısızlık meselelerine ilişkin dinlemişti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »