21 Haziran 2018, Perşembe

Şoförler havai fişeklerle karşılandı

IŞİD tarafından serbest bırakılan şoförler köy halkı tarafından havai fişeklerle karşılandı.

4 Temmuz 2014 Cuma 15:59
Şoförler havai fişeklerle karşılandı
Irak'ın Musul kentinde IŞİD tarafından 23 gün alıkonulduktan sonra serbest bırakılan 32 TIR şoföründen dördü, Şanlıurfa'daki işlemlerinin ardından Silopi ilçesine bağlı Doruklu köyüne karayoluyla gece yarısı ulaştı. Serbest bırakılan şoförleri, köy halkı havai fişekli gösteriyle karşılarken izdiham yaşandı. Bazı vatandaşlarınsa uzun namlulu silahlarla havaya ateş açtıkları görüldü. İki oğlu IŞİD tarafından serbest bırakılan anne Hizni Karakan oğlu Servet Karakan'ı kucakladı. 

Serbest kalan şoförlerden Servet Karakan ailelerinin ve sevdiklerinin hayaliyle kavuşmayı beklediklerini anlatarak, “Ailemize, sevdiklerimize ve akrabalarımıza kavuştuk. Allah'tan bunu diliyorduk, bu da gerçekleşti. Çok mutluyuz" dedi.

Servet Karakan'ın kardeşi Selahattin Karakan ise dinlendikten sonra tekrar kamyon şoförlüğüne devam edeceklerini ancak kaçırıldıkları yere tekrar gitmeyi düşünmediklerini söyledi.
 

"ALTIN VERSELER TEKRAR GÖNDERMEM"


İki oğluna kavuşmanın sevincinin kelimelerle ifade edilemeyeceğini aktaran baba Selim Karakan, “Bu gece bizim için en güzel gece. Çocuklarıma kavuştum. İlk günden beri umudumu hiç kaybetmedim. Allah'tan umut kesilmez. Çocuklarımı tekrar şoförlük yapmasına izin vereceğim ama tehlikeli bölgelere göndermem. Bir kere oluyor işte. İlk defa tankerle gitmişlerdi. Ama artık isterse altın getirsinler böyle yerlere göndermem" şeklinde konuştu.
 

ŞİRKETİN BORÇLARINDAN DOLAYI ALIKONULDUK


Şoförlerden Ramazan Şimşek, yaptığı açıklamada, 23 gün tutuklu kaldıkları yerde herhangi bir şiddet görmediklerini söyledi. Çalıştıkları şirketin borçları nedeniyle tutulduklarını ifade eden Şimşek, “Tutulduğumuz süre zarfında bir sıkıntımız yoktu. Normal bir tutuklu gibiydik. Etrafımızda dolanıyorlardı. Şirketin bazı borçlarından dolayı tutulduğumuzu biliyorduk. Onların alacağına karşılık olarak araçlarımıza el konuldu. Normal bir şekilde serbest bırakıldık. Herhangi bir saldırıya ve kötü muameleye maruz kalmadık" dedi.

Serbest kalmalarına katkı sunan herkese teşekkür eden Şimşek, şöyle konuştu:

“Bir insan suçsuz olduğu için serbest kalma şansı vardır. Bizde buna inandık ve serbest kaldık. Serbest kaldığımız için mutluyuz. Görüyorsunuz geniş bir aşirete sahip olduğumuz için ailemiz ve herkes çok mutlu. Herkese çok teşekkür ediyoruz. Bizim için bayram oldu. Serbest kalmamıza sebep olan bürokratlara, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Irak'ta 23 gün boyunca IŞİD tarafından rehin tutulan şoförlerin 4'ünün de ilk kez Musul'a yük taşıdıkları ve bu talihsiz olayı yaşadıkları öğrenildi. Ayrıca serbest kalan her iki şoför ailesinin de birbirleriyle akraba ve Tayan aşireti mensupları oldukları öğrenildi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »