Şoförler isyan etti

Kayseri Halk Otobüs şoförleri, Hareket Amirliğinde toplanarak yeni alınan otobüslerin çabuk arızalandığı ve bu yüzden kazanç sağlayamadıkları gerekçesi ile Büyükşehir Belediye binasına geldiler.

12 Temmuz 2010 Pazartesi 22:48
Şoförler isyan etti

Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı Niyazi Uslu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ile görüştüğünü ve sorunların çözümü için çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Ancak şoförler, Uslu'nun sözlerini aldırmayarak belediye binasına geldi. Burada meclis salonu içerisinde saatlerce bekleyen şoförler, hararetli şekilde dışarı çıktı.


Gerekli ilgi ve alakanın gösterilmediğinden yakınan şoförler, serbest biniş ve indirimli biniş kartların devreden çıkarılmasını istedi. Ayrıca yeni alınan doğal gazlı otobüslerin yeterli hıza çıkmadığını bu yüzden trafikte sıkıntı yaşadıklarını söylediler. Bazı şoförler, otobüslerin hantal olduğunu bu yüzden kırmızı ışıklarda diğer araçları bekletmemek için kırmızı ışıkta geçmek zorunda kaldıklarını dile getirdi.


Şoförler, soruna çare bulamadıkları halde otobüslerin anahtarlarını bırakarak, 1 günlük eylem yapacaklarını dile getirdi.
 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »