18 Haziran 2018, Pazartesi

Şok ölüm listesi

DHKP/C'ye yönelik operasyonda yakalanan iki örgüt üyesinden ele geçirilen flash diskten çıkan belgeler şok etti.

17 Nisan 2015 Cuma 3:53
Şok ölüm listesi
Terör örgütü DHKP/C'ye yönelik operasyonda yakalanarak tutuklanan  iki örgüt üyesinde ele geçirilen flash diskte, yapılabilecek eylemlere ilişkin 18  sayfalık iki doküman bulundu. Örgütün eylem hazırlığında olan tüm  üyelerine dağıttığı belirlenen dokümanlarda, emniyet, askeriye ve MİT binalarına  yapılacak saldırılara öncelik verilmesi isteniyor. İktidar  milletvekilleri başta olmak üzere devlet büyüklerine ve üst düzey bürokratlara  yapılacak saldırıların etkisine vurgu yapılan dokümanlarda, TÜSİAD yönetimi ve bazı önemli iş adamlarının da hedef alınabileceği belirtiliyor
 
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 13 Nisan'da Yenibosna'da  eylem hazırlığındayken yakaladığı terör örgütü DHKP/C üyelerinin üzerinden çıkan  flash diskteki 18 sayfalık iki dokümanda, yapılabilecek saldırılarla ilgili  detaylar yer alıyor.
 
Örgütün, saldırı hazırlığındaki tüm üyelerine dağıttığı belirlenen iki  ayrı dokümanda, emniyet, askeriye ve MİT binalarına yapılacak saldırılara öncelik  verilmesi emrediliyor.
 
Telefonla görüşmeleri kesin olarak yasaklanan örgüt üyelerinden,  kimliklerinin belirlenmemesi için farklı siyasi görüşler içerisinde yer almaları  isteniyor.
 
 Polisi, polis kılığında vurma hazırlığı
Dokümanlar, örgütün, militanlarına polis kıyafeti giydirip, satın  aldıkları otomobilleri polis aracına, minibüsleri de çevik kuvvet otobüsüne  çevirip saldırılarda kullanarak, iç ve dış basında daha fazla ses getirmeyi  hedeflediğini ortaya koydu.
 
Polis kıyafeti giyecek bombalı saldırganın, bir kişiyi gözaltına alıp  kelepçeledikten sonra daha önceden belirlediği karakola götürerek üzerindeki  bombayı patlatabileceği ifadesine yer verilen dokümanlarda, motosikletli vur-kaç  saldırıları da yer buldu.
 
İktidar milletvekilleri başta olmak üzere devlet büyüklerine ve üst  düzey bürokratlara yapılacak saldırıların etkisine vurgu yapılan dokümanlarda,  TÜSİAD yönetimine ve bazı önemli iş adamlarına da saldırı yapılabileceği yer  alıyor.
 
Amerikan gemilerine saldırı için dalgıçlık eğitimi
Dokümanlarda, bazı örgüt üyelerinden, boğazdan geçen Amerikan  gemilerine ve iş adamlarına ait yatlara yapılacak saldırılar için dalgıçlık  eğitimi almaları isteniyor.
 
Sık sık silah ve bomba eğitimi almaları istenen örgüt üyelerinin,  eylemleri sırasında parmak izi bırakmamak için eldiven kullanmaları emredilen  dokümanlarda, kalabalık ortamlarda zehirli iğneyle kişiye özel saldırı  düzenlenebileceği de anlatılıyor.
 
İstanbul emniyetinin, örgütün yapmayı planladığı saldırılar karşısında  güvenlik güçlerinin hazırlıklı olması için iki dokümanı yurt genelindeki tüm  emniyet, askeriye ve MİT kurumlarına dağıttığı öğrenildi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »