Son seçim anketine göre partilerin oy oranları

AK Parti, son seçim anketi sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, son seçim anketine göre partilerin oy oranlarını açıkladı.

4 Nisan 2013 Perşembe 23:52
Son seçim anketine göre partilerin oy oranları

Devam eden çözüm süreci ve yaklaşan yerel seçimler nedeniyle araştırma şirketleri de seçim anketlerini sıklaştırdı. Son seçim anketine göre partilerin oy oranları da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik tarafından açıklandı.

KONDA araştırma şirketi tarafından düzenlenen son seçim anketinin sonuçlarını açıklayan Hüseyin Çelik, vatandaşın “Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?” sorusuna verdiği yanıtları paylaştı. AK Parti Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen Hüseyin Çelik, aynı saatlerde devam eden Başbakan Erdoğan’ın Marmara bölgesi milletvekilleri ile bir araya geldiği toplantıya ilişkin de bilgiler verdi.

Hüseyin Çelik, Başbakan Erdoğan’ın milletvekilleriyle yaptığı toplantıda son seçim anketi sonuçlarını paylaştığını aktardı. KONDA araştırma şirketi tarafından Mart ayında Türkiye çapında gerçekleştirildiği ve katılanlara "bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?" şeklinde soru yöneltildiğini ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, buna göre AK Parti'nin oy oranının yüzde 52,9 olduğunu aktardı. Hüseyin Çelik, CHP'nin yüzde 22, MHP'nin 12,7, BDP'nin yüzde 6,9 diğerlerinin de yüzde 5,5 olduğunu bildirdi.

SÜRECE DESTEK TAHMİNİ YÜZDE 64

Sürece ilişkin halk desteğinin 21 Mart'tan sonra daha da yüksek olacağını tahmin ettiklerini, söyleyen Hüseyin Çelik, bu tarifte somut gelişmeler olduğunu aktardı. Çelik, şu anki tahminlerinin ise yüzde 64 dolayında olduğunu kaydetti.

Sizin için seçtiğimiz foto galeriler
12923_s.jpg
12926_s.jpg
12925_s.jpg
Efsane oyuncaklar Açalya Samyeli Erdoğan foto galeri


 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »