23 Haziran 2018, Cumartesi

Son yerel seçim anketi sonuçları

Mayıs ayına ait son yerel seçim anketi sonuçları açıklandı. ORC tarafından gerçekleştirilen ankete göre, CHP İzmir ve Antalya’da birinci sırada yer alırken, MHP Manisa’da ikinciliğe ulaştı. 4 ilde ise AK Parti’nin birinci sırada yer aldığı görüldü.

10 Mayıs 2013 Cuma 18: 5
Son yerel seçim anketi sonuçları

Son yerel seçim anketi sonuçları!  ORC araştırma şirketi, partilerin 6 büyükşehirdeki son oy oranlarını araştırdı. Bakın, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya ve Manisa’da gerçekleştirilen ankete göre, partilerin oy durumları nasıl…

SON YEREL SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI

ORC’nin son yerel seçim anketinde partilerin Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya ve Manisa olmak üzere 6 büyükşehirdeki son oy oranları araştırıldı. Ankara’da AK Parti’nin yerel seçim oy oranı ankette yüzde 43.9 oldu. CHP ise yüzde 34.1 oya sahip. AK Partililer Melih Gökçek’i CHP’liler ise Emine Ülke Tarhan’ı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istiyor.

İstanbul’da da AK Parti yüzde 44.5 oranında gösterilirken CHP’nin oy oranı yüzde 32.8 oldu. MHP’nin yüzde 6.5 oy aldığı ankette diğer partilerin oy oranı yüzde 6.2 oldu.

Ankette partilerin Büyükşehir Belediye Başkanı görmek istedikleri isimler sıralamasında AK Parti’den Kadir Topbaş yüzde 49.5 ile birinci olurken, CHP’de birinci olan isim yüzde 37.2 ile Gürsel Tekin oldu.

İzmir’de ise CHP önde görünüyor. Ankete göre CHP’nin oy oranı yüzde 43.4 AK Parti’nin oy oranı ise yüzde 35.2. MHP ise yüzde 8 oy oranına sahip.

Ankette Adana, Antalya ve Manisa büyükşehir belediyelerine ilişkin de rakamlar yer alıyor. CHP, Antalya’da birinciliği alırken, MHP ise Manisa’da ikinci sırada yer aldı.

Sizin için seçtiğimiz foto galeriler
16984_s.jpg 16986_s.jpg 16980_s.jpg
En güzel manzaralar Sakallar ve bıyıklar yarıştı Ya ünlü olmasalardı...


 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »