Şortlu kadına tekme atan saldırgan tutuklandı

Otobüste şort giyen hemşirenin yüzüne tekme attıktan sonra yakalanan ve serbest bırakılan Abdullah Çakıroğlu, yeniden çıkarıldığı mahkeme tarafından cezaevine gönderildi.

29 Ekim 2016 Cumartesi 20:12
Şortlu kadına tekme atan saldırgan tutuklandı
İstanbul Çekmeköy'de belediye otobüsünde hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan saldırgan Abdullah Çakıroğlu, tutuklandı.

Daha önce iki kez gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan ve dün tekrar yakalanan saldırgan, bugün Anadolu Sarayı'nda mahkemeye çıkarıldı.

Mahkeme, 9 yıl 4 aya kadar hapis cezası talebiyle hakkında dava açılan saldırganın tutuklanmasına karar verdi.

Anadolu Ajansı, mahkemede söz alan Çakıroğlu'nun "Cezaevinde işkence görmekteyim. Diz kapaklarımda kan toplanana kadar dövüyorlar. Benim cezaevinde can emniyetim yoktur, sağlanmasını talep ediyorum" dediğini bildiriyor.

Saldırganın avukatı Şemsi Dak ise, tahliye sonrasında mahkemenin verdiği tutuklama kararının yok hükmünde olduğunu savundu.

Tutuklu yargılanan saldırgan daha önce 44 gün cezaevinde kalmıştı.

Türkiye'yi ayağa kaldıran olayda, hemşire Ayşegül Terzioğlu İstanbul’un Maslak semtinde çalıştığı hastaneden çıkıp evine giderken bindiği otobüste Abdullah Çakıroğlu'nun saldırısına uğramıştı.

Altı sayfalık dava iddianamesinde, Çakıroğlu’nun hemşire Terzioğlu'nun yüzüne tekme attığı, Terzi’nin hafif nitelikte yaralandığı belirtildi. Saldırganın 'inanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme', 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama', 'kasten yaralama' ve 'hakaret' suçlarını işlediği yer aldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »