26 Mayıs 2018, Cumartesi

​Soruşturma komisyonunun başkanı seçildi

4 eski bakanla ilgili kurulan TBMM Soruşturma Komisyonu bugün toplanarak komisyon başkanını seçti.

10 Temmuz 2014 Perşembe 0:48
​Soruşturma komisyonunun başkanı seçildi
Meclis Soruşturma Komisyonu Başkanlığına AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Başkan Yardımcılığına AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, komisyon sözcülüğüne ise AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz seçildi.

17 ve 25 Aralık operasyonları kapsamında eski bakanlardan Zafer Çağlayan, Egemen Bağış, Muammer Güler ve Erdoğan Bayraktar hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet iddiaları araştırmak üzere dün kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu bugün saat 16.00'da toplandı. Gazetecilerin alınmadığı başkanlık seçimi toplantısında Meclis Soruşturma Komisyonu Başkanlığına AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü seçildi. Başkan Yardımcısı AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç olurken, komisyon sözcülüğüne ise AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz getirildi.

9 AK Parti, 4 CHP, birer üyede MHP ve HDP olmak üzere 15 üyenin bulunduğu komisyonda görev alacak milletvekilerinin isimleri şöyle: AK Parti üyeleri Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü,Konya Milletvekili Mustafa Akış,Yozgat Milletvekili Yusuf Başer,Bursa Milletvekili Mustafa Kemal Şerbetçioğlu,Denizli Milletvekili Bilal Uçar, Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Bursa Milletvekili İsmet Su, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç. CHP üyeleri İzmir Milletvekilleri Rıza Türmen ve Erdal Aksünger, İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan ve Balıkesir Milletvekili Mahmut Havutça olarak belirlendi. MHP'nin üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, HDP'nin komisyon üyesi ise Batman Milletvekili Bengi Yıldız.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »