26 Mayıs 2018, Cumartesi

'Sosyete Çetesi' yakalandı

İstanbul’da son model otomobili ve 5 bin Euro değerinde Vertu telefonu ile müşteri gibi gittiği sosyete barlarında cüzdan ve kredi kartı hırsızlığı yapan iki kişi yakalandı.

12 Temmuz 2010 Pazartesi 22:45
'Sosyete Çetesi' yakalandı

haberfotosu.jpg

 

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yaklaşık 3 aydır devam eden takibin ardından sosyetenin gittiği barlarda hırsızlık yapan kişileri yakalamak için operasyon yapıldı. Polis, Bayram A. ile Muhittin D.'nin kimliklerine otomobillerini satıp yeni bir araç aldıklarında ulaştı.

Son aldıkları otomobilin plaka bilgileri doğrultusunda Kartal’da bir adrese baskın yapan ekipler 28 sabıkalı Bayra A. ile 13 sabıkalı Muhittin D.’yi gözaltına aldı. Bayram A. ile Muhitten D.'nin Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Işıl Baş'ın nakit 1300 lirası ile kredi kartından 8 bin lirasını çaldığı da ortaya çıktı.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'nde sorgulanan zanlıların gerçekleştirdikleri eylemler sırasında güvenlik kameraları tarafından da görüntülendiği belirlendi. Görüntülerde müşteri gibi içeri giren kişilerin büyük bir rahatlık içinde oturup sipariş verdikleri görüldü.

Daha sonra zanlılardan Bayram A.’nın ceketini oturduğu sandalyenin arkasına astığı, bir süre sonrada ona bitişik olarak asılan kurbanın ceketine sanki kendi ceketiymiş gibi el atarak cüzdanı çaldığı tespit edildi.

Çaldığı cüzdanı sanki kendi cüzdanıymış gibi inceleyen içinden kredi kartı ve nakit paraları alan zanlıların daha sonra cüzdanı aldıkları cekete geri koydukları öğrenildi.

Zanlıların cüzdanı geri koyarak mağdurun kredi kartının çalındığını fark etmeyerek iptal ettirmesini önlemeye çalıştıkları belirtildi. Zanlıların çalıntı kredi kartları ile binlerce liralık harcamaya yaptıkları ve lüks yaşantılarına devam ettiği öğrenildi.

Polis pek çok lüks mekanda hırsızlık yapan zanlıların bazen gelen hesabı az önce çaldıkları kredi kartı ile ödediklerini ve kurbandan önce oradan ayrıldıklarını tespit etti. Yetkililer zanlıların gittikleri lüks mekanlarda şüphe çekmemek için marka elbiseler giydikleri ve fiyatı 5 bin Euro olan Vertu telefon kullandıklarını söylediler.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »