Soymak için girdiği kuyumcuda dayak yedi

MERSİN'de soymak için kuru sıkı tabancayla girdiği kuyumcuda dayak yiyen 30 yaşındaki Volkan A. ve olay sırasında kendisine yardım ettiği iddia edilen 27 yaşındaki Eren İ., adliyeye sevk edildi.

16 Mart 2015 Pazartesi 0: 6
Soymak için girdiği kuyumcuda dayak yedi
Olay, dün sabah merkez Yenişehir ilçesi Hürriyet Mahallesi'ndeki Okan Büyüknisan'a ait Nisan Kuyumculuk'ta meydana geldi. Kuyumcuya giren Volkan A., iş yeri sahibi Okan Büyüknisan'a tabancasını doğrultarak altınları istedi. Kısa süre şaşkınlık yaşan Büyüknisan, ani bir hareketle eline vurup tabancasını düşürdüğü soyguncuyla boğuşmaya başladı. İşyerinde çıkan arbede sırasında kuyumcunun yardımına yetişen yan taraftaki bir esnaf ise, sopayla saldırgana vurmaya başladı. Neye uğradığını şaşıran soyguncu, tabancasını da olay yerinde bırakarak kendisini bekleyen kiralık olduğu belirlenen araçla kaçtı. 

Güvenlik kameralarına yansıyan olayın üzerine çalışma başlatan ekipler, şüpheli  Volkan A. ve soygun girişimine yardım ettiği belirlenen Eren İ.'yi yakaladı. Şüpheliler verdikleri ilk ifadelerinde kredi kartlarına ve çevreye 200 bin liraya yakın borçları olduğunu bu yüzden soygun yapmaya karar verdiklerini iddia etti. İki şüpheli, ifadelerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »