23 Haziran 2018, Cumartesi

SPK'dan Borsa İstanbul açıklaması

SPK, "Tekrarlanmamasını arzu ettiğimiz problemin nedenine ve alınması gereken tedbirlere ilişkin hem Borsa hem de SPK tarafından gerekli incelemeler başlatılmıştır" açıklamasını yaptı.

23 Temmuz 2014 Çarşamba 0:11
SPK'dan Borsa İstanbul açıklaması
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 'dan yapılan açıklamada arızaların sıklaşması ve seans ortasında beklenmedik anlarda ortaya çıkmasının, sağlıklı fiyat oluşumuna engel olabileceği gibi, yatırımcı güveni açısından da arzu edilen bir durum olmadığı kaydedildi.

Borsalarda esas olanın seans saatleri içerisinde kesintisiz işlem yapmak olduğu belirtilerek, bugün BİST Pay Piyasası'nda saat 09.53'te başlayıp 10.55'e kadar geçen 62 dakikalık arızanın çok sık karşılaşılan bir durum olmadığı aktarılan açıklamada, "Tekrarlanmamasını arzu ettiğimiz problemin nedenine ve alınması gereken tedbirlere ilişkin hem Borsa hem de SPK tarafından gerekli incelemeler başlatılmıştır" denildi.

Konuyla ilgili Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada ise, Pay Piyasası'nda işlem yapmakta olan bir yatırım kuruluşu tarafından gönderilen emir düzeltme mesajında ilgili kurumun kullandığı yazılım sisteminden kaynaklanan bir sorun oluştuğu ifade edilmişti. 

Borsa İstanbul'da en son 9 Ocak 2014 Perşembe günü teknik bir arıza yaşanmış ve yaklaşık 4 saat işlem yapılamamıştı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »