Star'da 2 milyonluk hortum kavgası

Star’da patron Ethem Sancak ve CEO Mustafa Karaalioğlu arasında 2 milyon liralık ‘hortumlama’ kavgası çıktığı iddia edildi.

19 Eylül 2014 Cuma 16:33
Star'da 2 milyonluk hortum kavgası
İddiaya göre gazetenin promosyon için kamu bankalarından çektiği kredinin 2 milyon lirası, Karaalioğlu’nun ekibi tarafından iç edildi. Olayın ortaya çıkması Sancak ile Karaalioğlu’nun arasının açıldığı öne sürüldü.

17 Aralık ile gün yüzüne çıkan yolsuzluklar, “hükümete yakın medya kuruluşlarına” da sıçradı. Mustafa Karaalioğlu’nun başında bulunduğu Star Medya Grubu için, ilginç bir yolsuzluk iddiası öne sürüldü. Söz konusu iddiaya göre, kamu bankalarından promosyon için alınan desteğin 2 milyon lirası, Karaalioğlu’nun çekirdek ekibi tarafından usulsüz şekilde iç edildi. Söz konusu usulsüzlük nedeniyle Karaalioğlu’nun çekirdek ekibi birbirine girdi.

YAKINLARI BULDU
Taraf'ta yer alan habere göre 17 Aralık sonrasında emniyet müdürlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlara, “attığı manşetlerle” destek veren Cem Uzan’ın kurduğu Star Gazetesi’nde sular bir türlü durulmuyor. Altı ayda bir patron değiştiren Star Medya Grubu şimdi de promosyon skandalı ile çalkalanıyor. Taraf’ın, “masa başında uydurmadan” bizzat olayın şahitlerinden edindiği bilgiye göre, Star Gazetesi’ndeki promosyon skandalı Ethem Sancak’ın gazeteye ikinci dönüşünün ardından ayyuka çıktı. Grubun harcamalarını düşürmek isteyen Ethem Sancak’ın oğlu ve yeğeni, gazetenin geçmiş harcamalarını da mercek altına aldı. Bu süreçte, Karaalioğlu’nun yakın çalışma arkadaşları da, Ethem Sancak’a geçmişte yapılan harcamalar konusunda ihbarlarda bulundular. Promosyon skandalı da bu süreçte gün yüzüne çıktı.

Gazete içinde dolaşan iddiaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Star Medya Grubu’nun başına geçmesi için görevlendirilen Karaalioğlu gazetenin satışlarını, 200-300 binlere çıkarma sözü verdi. Ve ilk yıllarda satışlar artmayınca yoğun bir promosyon işine girildi. Özellikle, klasikler serisi ile o dönemde tiraj 200 binlerin üzerine çıkarıldı. Bu kampanyalara destek ise kamu bankalarından geldi. Ancak, promosyon bedelinin 2 milyon lirası kampanyalar sırasında kayboldu. Özellikle promosyon için Çin’den getirilen bazı malların fiyatları şişirilerek, 2 milyon liranın üzerinde, fazla ödeme yapıldığı belirlendi. Söz konusu 2 milyonun ise kimin cebine gittiği bilinmiyor. Kayıp 2 milyon lira promosyon bedeli için herkes birbirini suçluyor. Dolaysıyla, kayıp 2 milyon liranın yani eski parayla kayıp 2 trilyon liranın kimler tarafından paylaşıldığı henüz tespit edilemedi. Ethem Sancak’ın yakınlarının, incelemeyi derinleştirmeleri halinde skandalın çözüleceği tahmin ediliyor.

“MUSTAFA KOLTUKLARI DOLDURMUŞSUN MAŞALLAH”
Ethem Sancak’ın yakınları ile Mustafa Karaalioğlu arasındaki gerginliğin tüm hızıyla sürdüğü öğrenildi. Star Medya Grubu’nun ardından, Akşam Grubu’nu satın alan Ethem Sancak’ın, söz konusu gruptaki gazetelerin başına Karaalioğlu’nun çekirdek ekibinin atanmasından rahatsız olduğu bildirildi. O dönemde, Ethem Sancak’ın bu rahatsızlığını, “Mustafa Maşallah, biz koltuğumuzu oturmadan sen adamlarını gazetelerin başına yerleştirmişsin” dediği konuşuluyor.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • HARAM YEMEZ BUNLAR PANTÜRKiST - 20 Eylül 2014 ADAMDAKi sakala bakin yaninda cicegi burnunda iman ehli islam mücahidi gelecegin siyasetcisi ceosu.. Bu adamlara iftira atiyorsunuz meselä SÜMEYYA-BiLAL para sifirlama isi medyaya yansimasa idi kimin haberi olacakti bir tek ALLAH biliyor olacakti onada yüce RABBiM TÜRKiYE darül harp calmamiz yolsuzluk-rüsvet biz kulunuz iman ehli 2.peygamberin ÜMMETi olanlar icin HELAL fetvasini verdik mesele tatliya baglandi deyip ALLAH indinde KUL HAKKI yemektende kurtulmus oluyorlardi ah su PARELEL-HASASiLER yokmu bos durmuyorlarki DOMUZ etini ALLAH haram kildi kim helal dedi 2.peygamber hz.R-T-ERDOGAN,,ZiNA haramdi kim sevap etti hz.R-T-ERDOGAN bunun kiymetini AKP müslümanlari bilmeli tirilyonluk yolsuzluklar inanmam yalan haber SÜMEYYA bile dinine uygun havuzlu villa yaptiriyor günahlarini almayalim bunlarin,,Babama inanmam 2.peygambere inanirim diyen ümmet AKP,de iken bunlara kim inanir,, SAMLI-TALiP-KUDRET-FAZIL inanmazki..

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »