25 Haziran 2018, Pazartesi

Steenkamp'ın ailesine 'kan parası' teklif etmiş

Olimpiyatlara katılan ilk ampute atlet olarak tarihe geçen ve kız arkadaşı Reeva Steenkamp'ı kasıtsız öldürmekten suçlu bulunan Güney Afrikalı sporcu Oscar Pistorius'un, Steenkamp'ın ailesine 34 bin dolar nakit para teklif ettiği iddia edildi.

15 Ekim 2014 Çarşamba 18: 2
Steenkamp'ın ailesine 'kan parası' teklif etmiş
Pretoria kentinde North Gauteng Yüksek Mahkemesi'nde bugün düzenlenen duruşmada, başsavcı Gerrie Nel, atletin Steenkamp'ı öldürdükten sonra ailesine 34 bin dolar nakit para teklif ettiğini, Steenkamp'ın ailesinin de teklifi "kan parası" olduğu için reddettiğini söyledi.

Başsavcı Nel, Pistorius'un ayrıca kızlarının ölümünden sonra zor durumda olan Steenkamp ailesine her ay 550 dolar ödediğini fakat bu paranın tamamının kuruşu kuruşuna geri ödeneceğini bildirdi.

Pistorius, geçen ay "dikkatsizlik sonucu adam öldürmekten" suçlu bulunmuştu. Güney Afrika'da "kusurlu cinayet" olarak da nitelenen bu suç, şüphelinin öldürme niyeti taşımadığı, cinayetin kazara işlendiği anlamına geliyor.

Pistorius, mahkemedeki ifadesinde 14 Şubat 2013'te evine zorla girildiğini düşünerek banyonun kapısından ateş ettiğini ve o sırada eski kız arkadaşını yanlışlıkla vurduğunu savunmuştu.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »