28 Mayıs 2018, Pazartesi

'Suarez'e verilen ceza aşırı'

Uruguay-İtalya maçında Luis Suarez'in ısırdığı Giorgio Chiellini, Uruguaylı'ya verilen ceza hakkında konuştu

27 Haziran 2014 Cuma 22: 5
'Suarez'e verilen ceza aşırı'
Dünya Kupası D Grubu’nda oynanan Urugua-İtalya maçında, Luis Suarez tarafından ısırılan İtalya savunmacısı Giorgio Chiellini, Liverpoollu golcüye verilen cezayı aşırı bulduğunu açıkladı.

Uruguay’ın 1-0 kazanarak Dünya Kupası’nda yoluna devam ettiği ve İtalya’nın elendiği karşılaşmada rakibini ısıran Suarez’e dokuz uluslararası maçta oynayamama ve dört ay futbol aktivitelerinden uzak kalma cezası verilmişti.

Dün açıklanan ceza futbol dünyasını ikiye böldü. Bir kısım cezayı acımasız bulurken, bir kısım da dört sene de üçüncü kez sahada bir futbolcu ısıran Uruguaylı’nın cezasını normal karşıladı.

Olayın baş kahramanlarından Chiellini de ilk gruba girdi. Resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlayan İtalyan savunmacı cezadan dolayı mutlu olmadığını belirtirken, “Şu an Suarez’e karşı içimde bir sevinç, intikam ya da kızgınlık yok. Olay sahada oldu ve orada kaldı. Kızgınlığım sadece maç ve elenmemiz için” şeklinde ifadelerde bulundu.

İtalyan oyuncu şöyle devam etti: “Şu an tek düşüncem Luis ve ailesi zira zor bir dönemden geçecekler. Umarım en azından maçlarda arkadaşlarına yakın durmasına izin verilir zira böyle bir ceza oyuncuyu yabancılaştırır.”


 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »