19 Temmuz 2018, Perşembe

Suffe mescidi ve eğitim merkezinin temeli atıldı

Şanlıurfa'da Suffe Mescidi ve Eğitim Merkezi'nin temeli atıldı.

26 Haziran 2013 Çarşamba 23:52
Suffe mescidi ve eğitim merkezinin temeli atıldı
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Maşuk bölgesindeki temel atma töreninde yaptığı konuşmada, kentte son yıllarda bir yandan devlet imkanlarıyla bir yandan da sivil toplum kuruluşlarının katkısıyla çok sayıda eğitim merkezinin inşa edilmeye başlandığını söyledi.

Kentte inisiyatif alan kuruluşların şehrin her tarafından şantiyeler yapmaya başladığını vurgulayan Celalettin Güvenç, şunları kaydetti:

"Her gün ayrı bir sivil toplum kuruluşunun temel atma törenine katılıyorum. Bu sosyal dönüşümün bir eseridir. Nerede ihtiyaç sahibi var hayırseverlerimiz oraya yardım ediyor. 20. asra insanlığın ölmediğini yaradılışının gayesine uygun olarak Urfalı gösteriyor. Kendi nafakasından fedakarlık yaparak ihtiyacı olanlara yardım ediyor. Bu anlayışı yer yüzüne hakim kılsak kardeş kardeş geçiniriz. Hak hukuk olur, kavga olmaz. Urfalı, şehrin kaç yerinde kaç temel attı gelip baksınlar. Bu temeller milletin inanç ve fedakarlığından geliyor. İnanın fedakarlık yaparsanız kentimizde böylesi müesseler çoğalır, çocuklarımız daha iyi yerlerde yetişir."

Merkez müdürü Murat Müjdeci de tesisin gelecek yıl tamamlanmasının planlandığını ifade ederek, hayırseverlere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Müftü İhsan Açık'ın yaptığı duanın ardından merkezin temeli atıldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »