Şükrü Ergün: Gerekenden az ceza verilmiş

Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne gitme ihtimalinin 'olmayacak duaya amin demek' anlamına geldiğini söyledi

3 Temmuz 2014 Perşembe 20: 6
Şükrü Ergün: Gerekenden az ceza verilmiş
Fenerbahçe, İsviçre Federal Mahkemesi’nden çıkacak bir tedbir kararıyla bu sezon Şampiyonlar Ligi’ne direkt gitme ümidini taşıyor.

Böyle bir karar çıkması halinde Devler Ligi için eleme oynamak zorunda kalacak olan Galatasaray’da ise yöneticiler buna ihtimal vermiyor.

'GEREKÇELİ KARAR ORTADA'

Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, “CAS’ın gerekçeli kararını okuduktan sonra F.Bahçe’nin bu sezon Şampiyonlar Ligi’ne gitme ihtimalinden bahsetmenin olmayacak duaya amin demek olduğu ortada. Zaten gerekçeli kararın son bölümünde verilen cezanın gerekenden çok daha az olduğu belirtiliyor. Bu koşulda cezanın azaltılması yoluna giderler mi? Bu son derece zor olur” açıklaması yaptı.

‘LİGDEN ÇEKİLMEYİ DEĞERLENDİRİYORUZ’

Türkiye’de temiz ve ahlaklı spor için basketbol maçına çıkmadıklarını hatırlatan Ergün, şöyle devam etti: “Şike süreciyle ilgili ortaya çıkan tartışmalar içler acısıdır. Biz dediğimizi yaptık. Basketbol maçına çıkmadık. Ligden çekilmeyi de değerlendiriyoruz. Yakında kararımızı kamuoyuyla paylaşırız.”

Radyospor
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »