25 Nisan 2018, Çarşamba

Süleyman Şah Türbesi IŞİD'in ablukasında mı?

Süleyman Şah Türbesi'nin IŞİD'in (Irak-Şam İslam Devleti) ablukasında olduğu ve buradaki nöbet değişimlerinin de IŞİD'in izniyle yapıldığı iddia edildi.

22 Temmuz 2014 Salı 0: 9
Süleyman Şah Türbesi IŞİD'in ablukasında mı?
CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Suriye'deki Türk toprağı olan Süleyman Şah Türbesi'nin IŞİD'in (Irak-Şam İslam Devleti) ablukasında olduğunu ve nöbet değişimlerinin de IŞİD'in izniyle yapıldığını söyledi.

"Gaziantep'e hergün onlarca insan STK adı altında faaliyet göstermek için geliyor. Bunların birçoğu servis elemanı" diyen CHP'li Serindağ, sınır kevgire döndüğü için güvenliğin de kalmamış olduğuna vurgu yaptı. "IŞİD'in Gaziantep'te hücreleri olduğunu söyleniyor" ifadelerini kullanan Serindağ, "Dernekler ve internet siteleri üzerinden de IŞİD'e eleman toplanıyor, bu gerçeği de Gaziantep'te herkes biliyor" dedi.

NÖBET DEĞİŞİKLİĞİ IŞİD İZNİYLE

Serindağ, "Türkiye'nin de desteklediği 'Davut Tugayı' adlı örgüt, eğitildi, silahlandırıldı, şimdi de IŞİD'e katıldı. IŞİD bölgede etkisini arttırmaya çalışıyor. Dernekler, internet siteleri bunun için kullanılıyor. Türk toprağı olan Süleyman Şah Türbesi IŞİD'in ablukası altında. Türbede Türk askerinin nöbet değişimi bile IŞİD'den izin alınarak yapılıyor. IŞİD'le yaşanan bu kadar ilişkiden sonra kalkıp 'Musul Konsolosluğumuz niye basıldı' diye soruluyor.  IŞİD birden bire topraktan fışkırmadı. Destekler verilerek, dostluklar gösterilerek bugüne gelindi. Muhtemelen bu dostluktan dolayı konsolosluğumuz boşaltılmadı. IŞİD konsolosluğumuza bir şey yapmaz diye düşünüldü. Sayın Başbakan bu ülkeyi yönetemiyor, yönetme yeteneğini kaybetmiştir" dedi.

DHA
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »