21 Mayıs 2018, Pazartesi

Sultanahmet'te polise bombalı saldırı: 1 polis şehit

Sultanahmet'te turizm şube karakoluna yönelik intihar saldırısı gerçekleşti. Üzerinde bomba olan kadın terörist, İngilizce 'cüzdanımı kaybettim' deyip içeri girdi, odada bombayı patlattı. Olayda ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan polis memuru şehit oldu,kadın terörist de öldü. Saldırıda bir polis de yaralandı. Ölü ele geçirilen kadın teröristin üzerinde tuzaklı bomba olması sebebiyle polis cesede bir süre yaklaşamadı. Bomba imha ekipleri çalışma başlattı. Kadın teröristin üzerindeki bomba daha sonra fünye ile uzaktan patlatıldı. Olay nedeniyle tramvay seferleri geçici bir süre için durduruldu Polis telsizinden İstanbul'daki tüm polislere yeni saldırılara karşı önlem alınması için uyarılar yapılıyor

7 Ocak 2015 Çarşamba 1: 7
Sultanahmet'te polise bombalı saldırı: 1 polis şehit
SULTANAHMET’teki Turizm Polisi Şube Müdürlüğü'ne yönelik intihar saldırısında bir polis memuru şehit oldu. Bombayı patlatan kadın terörist öldü, bir polis hafif yaralı.

Turizm Şube Müdürlüğü'ne gelen kadın terörist İngilizce olarak 'Cüzdanımı kaybettim' deyip içeriye girdi. İntihar bombacısı Turizm Şube Müdürülüğü'nde odaya girince üzerindeki bombayı patlattı. Saldırıda canlı bomba öldü. Kenan Kumaş adlı polis memuru ise şehit oldu.

 Olay yerine sağlık ve itfaiye ekipleri yönlendirildi. Ayrıca polis telsizinden tüm polis merkezleri ve ekiplerinin saldırılara karşı gerekli önlemleri almaları anons edildi.

İKİ PATLAMA SESİ

Patlamanın ardından kadın teröristin üzerinde bomba olabileceği ihtimali üzerine geniş güvenlik önlemleri alındı. Ekipler, 2 kontrollü patlama gerçekleştirdi.

VALİ SON BİLGİLERİ PAYLAŞTIİstanbul Valisi Vasip Şahin, Sultanahmet'teki İstanbul  Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Turizm Şube Müdürlüğü'ne yönelik bombalı saldırıda,  biri ağır iki polis memurunun yaralandığını, saldırganın da öldüğünü bildirdi. Vali Şahin, patlamanın ardından İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok  ile olay yerine geldi. Burada incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilerin  sorularını cevaplayan Şahin, patlamanın saat 17.20'de meydana geldiğini söyledi. Turizm Şube Müdürlüğü önündeki kulübeye İngilizce olarak "cüzdanını  kaybettiği" bahanesiyle bir kadının yaklaştığını ve daha sonra üzerindeki bombayı  patlattığını anlatan Şahin, saldırganın öldüğünü belirtti.  İstanbul Valisi Şahin, saldırgan kadının kimlik tespiti için  çalışmaların başlatıldığını bildirdi. 
 
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »