Suriye İslam Meclisi'nden IŞİD fetvası

Suriye İslam Meclisi, terör örgütü IŞİD ile savaşmanın, tüm Müslümanlara vacip olduğunu bildirdi.

19 Haziran 2014 Perşembe 0:50
Suriye İslam Meclisi'nden IŞİD fetvası
Suriye'deki kanaat önderleri, İslam alimleri, etnik grupların temsilcileri ile muhalif grupların dini temsilcilerinden oluşan Suriye İslam Meclisi'nden (SİM) yapılan yazılı açıklamada, Sünnilik ile ilgisi bulunmayan Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) zulmünün Suriye'de açığa çıktığı kaydedildi.

Örgütün insan haklarını ihlal eden, "cihadı ve devrimi boşa çıkarmaya uğraşan" istihbarat teşkilatlarıyla bağlantılı olduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

"İstihbarat ajanları, muhaliflerin arasına sızarak Suriye devrimini amacından saptırmaya çalışmışlar, bu hedeflerine ulaşamayınca da resmen IŞİD adıyla muhaliflerden ayrılarak, Suriyeli devrimcilere saldırmaya başlamışlardır. Bu sebeple IŞİD'le savaşmak, tüm Müslümanlara vaciptir."

Başkanlığını Suriyeli İslam alimi Usame Rifai'nin üstlendiği, 128 delege ve 21 kişilik temsilciden oluşan "İslam Meclisi"nin üyeleri arasında, Şeyh Memduh Cüneyt, Dr. Abdulkerim Bekkar, Dr. Hüseyin Abdülhadi, Dr. Fida Meczub, Şeyh Yasir El Masaddi gibi isimler yer alıyor. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »