26 Mayıs 2018, Cumartesi

Suriye'den Golan Tepeleri'ne Füze Atıldı

Suriye'den İsrail kontrolündeki Golan Tepeleri'ne füze atıldı. İsrail'in de misilleme olarak Suriye'deki bazı hedeflere saldırı düzenledi.

15 Temmuz 2014 Salı 5: 8
Suriye'den Golan Tepeleri'ne Füze Atıldı
Suriye'den İsrail kontrolündeki Golan Tepeleri'ne füze atıldığı boş araziye düşen füze hadisesinde ölen ya da yaralanan olmazken, İsrail'in de misilleme olarak Suriye'deki bazı hedeflere saldırı düzenlediği bildirildi.

"ÖLEN YA DA YARALANAN YOK"

İsrail ordu radyosundan yapılan açıklamada, Suriye tarafından atılan füzenin Golan Tepeleri'nde bir araziye düştüğü, olayda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

Saldırıya karşılık İsrail ordusunun misillemede bulunduğu aktarılan açıklamada, Suriye topraklarının hedef alınmaya devam edileceği bildirildi.

DÜN DE KARŞILIKLI SALDIRI OLMUŞTU

Dün de Suriye'den İsrail'in kontrolündeki Golan Tepeleri'ne füze atıldığı, İsrail'in de misilleme olarak Suriye rejimine ait askeri bir hedefi 3 füzeyle vurduğu açıklanmıştı.

Öte yandan İsrail ordu sözcüsü Peter Lerner, demir kubbe sisteminin Gazze'den atılan bir roketi Tel Aviv semalarında etkisiz hale getirdiğini, ülkede uyarı sirenlerinin çaldığını belirtti.


 
"70 ROKET ATILDI" İDDİASI

İsrail'in Kanal 10 televizyonu da Gazze'den Tel Aviv'in çeşitli bölgelerine 4 roket atıldığını demir kubbe sisteminin bu roketlerden ikisini düşürmeyi başardığını ileri sürdü. Diğer roketlerin nereye düştüğü, herhangi bir zarara yol açıp açmadığına ilişkin bilgi verilmeyen haberde, sabah saatlerinden itibaren yaklaşık 70 roket atıldığı iddia edildi.

İsrail'in bir haftadır düzenlediği saldırılarda 175 kişi öldü, bin 280 kişi yaralandı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »