Suriyeli çocuklar için gıyabi cenaze namazı kılındı

Suriye’de rejimin kimyasal silahla saldırması sonucu İdlip’te yaşamını yitiren vatandaşlar için Fatih Camisi’nde gıyabi cenaze namazı kılındı.

5 Nisan 2017 Çarşamba 19:22
Suriyeli çocuklar için gıyabi cenaze namazı kılındı
Suriye’nin İdlip kentinde kimyasal silah kullanılması sonucu çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan yüzlerce Suriyeli vatandaş hayatını kaybetmişti. Ölen vatandaşlar için Genç Hareket isimli grup, Fatih Camii’nde gıyabi cenaze namazı kılındı. İkindi namazının ardından kılınan gıyabi cenaze namazına AK Parti Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı da katıldı.

Yaklaşık 100 kişinin katıldığı gıyabi cenaze namazının ardından, İdlip’te hayatını kaybedenler için cami avlusunda basın açıklaması yapıldı. Grup adına açıklama yapan Genç Hareket Grubu Genel Sekreteri Serkan Demirel, “İdlip’te havadan kimyasal sarin ve klor gazı ulanarak çoğu çocuk olmak üzere 100 Müslüman şehit edildi. 400 kişi de yaralandı. Şehit sayısı zaman geçtikçe artıyor. Suriye topraklarında savaşın hain yüzünü gün geçtikçe öğrenmeliyiz. Bu zamana kadar Esed ve Rusya, Suriye’de resmi rakamlara göre 168 defa kimyasal saldırıda bulundu. Tüm dünyanın kırmızı çizgilerini 168 defa ihlal eden Esed’e karşı dünya halen iki yüzlü ve sessiz davranıyor. Bu katliamların tek suçlusu zalim Esed değildir. Bu katliamların tek ve yegane sorumlusu Rusya da, İran da değildi. Bilinmeli ki bu katliamın asıl müsebbibi İslam dünyasıdır. En başta da batıya bedenlerini, ruhlarını ve vatanlarını satan Arap coğrafyasıdır. Bu ölümlerin en büyük müsebbibi İslam ümmetinin tembelliğidir” ifadelerini kullandı. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »