21 Mayıs 2018, Pazartesi

Suriye'ye ağır bombardıman!

ABD’nin IŞİD ile Mücadele Özel Temsilci Yardımcısı Büyükelçi Brett McGurk, koalisyon güçlerinin Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) güçlerini Peşmerge desteğinde vurduğunu söyledi.

24 Mart 2016 Perşembe 19:40
Suriye'ye ağır bombardıman!
Büyükelçi Brett McGurk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Koalisyon güçleri, IŞİD teröristlerini Musul yakınlarında Peşmerge güçlerinin de desteğiyle bombalıyor" dedi.
Koalisyon güçlerinin Facebook hesabından yapılan açıklamada da, IŞİD mevzilerinin Suriye veIrak'ta vurulmaya devam edildiği vurgulandı ve tüm bombalamalara ilişkin ayrıntılı bilgiler verildi.

Koalisyon güçlerinin Irak Ordu birlikleriyle birlikte hareket ettiği belirtilen açıklamada, bu kapsamda 23 Mart günü de top ve roket atışlarının yanında, hava desteği de verildiği belirtildi.
Örgütün terör eylemleri ve saldırılarının engellenmesi için Suriye ve Irak'taki IŞİD hedeflerinin vurularak imha edildiği vurgulanan açıklamada, Irak'taki hava harekatına Avustralya, Belçika,Kanada, Danimarka, Fransa, Ürdün, Hollanda, Birleşik Krallık ve ABD güçlerinin katıldığı belirtildi.

Açıklamaya göre, Suriye'deki IŞİD hedeflerinin vurulduğu hava harekatına da Avustralya,Bahreyn, Kanada, Fransa, Ürdün, Hollanda, Suudi arabistan, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık ve ABD güçleri katıldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »