24 Mayıs 2018, Perşembe

Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Birliği'nden, Satso'ya ziyaret

Sakarya Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Ercan Ekici, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul'u ziyaret etti.

10 Nisan 2013 Çarşamba 20:22
Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Birliği'nden, Satso'ya ziyaret

Ekici, Yazlık bölgesinde uygulanan Süs Bitkisi Üretim Projesi'nin bir benzerini Sakarya Nehri kenarında yapmak için Kösemusul'dan destek istedi.

Birlik olarak hedeflerinin, Sakarya Nehri kenarında atıl vaziyette bulunan hazine arazilerinin, Yazlık bölgesindeki gibi üretim yapılacak bir alan haline dönüştürmek olduğunu kaydeden Ekici, "Bunu başarırsak, saksılı üretim yapan üyelerimizi bir bölgede altyapı olanaklarından, ortak bilgiden, ortak makine ekipmanından yararlanarak üretim yapma imkanına kavuşturacağız. Repikajlı üretimde kazanılan bu imajı saksılı üretimde de devam ettirmek istiyoruz" diye konuştu.

Ekici, Sakarya'nın süs bitkiciliğinde Türkiye'nin parlayan yıldızı olduğunu vurgulayarak, "Valiliğimizin, Yazlık bölgesinde uyguladığı Repikajlı Süs Bitkisi Üretim Projesiyle firmalar belli bir bölgede üretime başladılar. Aynı çerçevede üretim yapmak, var olan dostlukları daha da pekiştirdi. Bu diyalog bilgi paylaşımını ve daha kaliteli üretim yapmayı teşvik etti"şeklinde konuştu.

Kösemusul ise Sakarya'nın süs bitkiciliğinde çok önemli bir noktaya geldiğini dile getirerek, "Sakarya Süs Bitkiciliği konusunda marka olmaya aday en önemli şehir. Biz SATSO olarak bu sektörün gelişmesi için elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Sakarya Nehri kenarında yer alan Milli Emlak arazisinin süs bitkiciliğine kazandırılması için gerekli girişimlerde bulunacağım" ifadesini kullandı.

 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »