Suudi Arabistan'dan Trump'a Kaşıkçı tepkisi!

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasının arkasından Suudi Arabistan'ın çıkması durumunda, Riyad'ı ağır şekilde cezalandırabileceklerini ifade eden Trump'a, cevap geldi.

14 Ekim 2018 Pazar 16:21
Suudi Arabistan'dan Trump'a Kaşıkçı tepkisi!
Suudi Arabistan, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cemal Kaşıkçı hakkındaki ifadesine tepki gösterdi.

Devletin haber ajansı SPA'da yer alan açıklamada Riyad'ın tehditleri kabul etmeyeceği ifade edilirken, atılacak herhangi bir olumsuz adıma karşılık verileceği de vurgulandı.

Perşembe günü CBS kanalına röportaj veren Trump, Kaşıkçı'nın kaybolmasının arkasından Suudi Arabistan'ın çıkması durumunda, Riyad'ı ağır şekilde cezalandırabileceklerini ifade etmişti. Olayın hâlâ soruşturma aşamasında olduğunun altını çizen ABD Başkanı, "Bu adam bir muhabirdi" diyerek Kaşıkçı'nın ülkenin önde gelen gazetelerinden Washington Post'ta yazdığını vurgulamıştı. 

Dün röportajın sadece bu kadarı yayımlandı. Ancak programın tamamı bugün ekranlarda olacak. 

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine  büyük katkılarda bulunan ve Ortadoğu'nun en etkin gazetecilerinden biri olarak  bilinen Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın  İstanbul Başkonsolosluğu'na gitmiş, kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »