21 Temmuz 2018, Cumartesi

Tacloban'dan kaçış

Filipinler, tayfunun yaralarını sarmaya çalışırken Tacloban'daki felaketzedeler, geçici barınma için fırtına ve sellerle yerle bir olan şehirlerini terk ediyor.

14 Kasım 2013 Perşembe 18:50
Tacloban'dan kaçış
Filipinler, Haiyan tayfununun yaralarını sarmaya çalışırken Tacloban'daki felaketzedeler, geçici barınma için, fırtına ve sellerle yerle bir olan şehirlerini terk ediyor.

Donanma Gemisi ile Ücretsiz Götürülüyorlar


Filipinler haber ajansı PNA, tayfunun en fazla vurduğu Tacloban kentine yardım taşıyan bir donanma gemisinin, buradaki vatandaşları Cebu'ya ya da Manila'ya ücretsiz götürdüğünü bildirdi.

Cebu'daki üç spor salonunu Tacloban'dan gelecek afetzedelere tahsis eden yerel yetkililer, Sosyal Refah ve Kalkınma Bakanlığı'nın geçici barınaklara gıda ve şilte göndereceğini açıkladı.

Filipinler Hava Kuvvetleri 3 Bin 700 Kişiyi Taşıdı


Filipinler Hava Kuvvetleri de cumartesi gününden bu yana yaklaşık 3 bin 700 Filipinliyi Tacloban'dan Cebu ve Manila'ya taşıdı. Felaketzedeler Cebu'daki Mactan Hava Üssü ve diğer barınaklara yerleştirildi. 

Askeri ve özel uçaklar, Maclan üssüne bol miktarda gıda, ilaç, battaniye ve çadırın yanı sıra su arıtma makineleri de getirdi. 

Tamamen yıkılmış durumdaki Tacloban'da en büyük sıkıntının temel gıda ve temiz su eksikliği olduğu, derme çatma kulübelerde barınmaya ve haşlanmış pirinçle beslenmeye çalışan Filipinlilerin salgın hastalık tehlikesiyle de karşı karşıya olduğu belirtiliyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »