Taner Gökçek'ten Sarıkamış Harekatının 100.Yıl Dönümü Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yürütme Kurulu Üyesi (MYK) Taner Gökçek, Sarıkamış Harekatının 100. Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

4 Ocak 2015 Pazar 6: 5
Taner Gökçek'ten Sarıkamış Harekatının 100.Yıl Dönümü Mesajı
MHP MYK Üyesi Taner Gökçek, yayımladığı mesajında, “Anadolu Toprakları, milletin kendi elleriyle, azmiyle yazdığı destansı kahramanlıkları dolu bir tarihin eseridir. Bu nedenle Yüce Türk Milletinin, bayrak uğruna, Vatan uğruna, bağımsızlık uğruna ölmek için savaşa girdiğinin göstergesi 22 Aralık 1914 ile 15 Ocak 1915 tarihleri arasında gerçekleşen ve birçok vatan evladının donarak hayatını kaybettiği Sarıkamış Harekatı olmuştur” dedi.

Gökçek, “Sarıkamış, Düşmanın üstün gücüne karşı canını siper eden engin ruhlu, vatan aşıklarının mirası, kahramanlık ve yiğitlik destanıdır. Sarıkamış Harekatı dünyaya kafa tutan milletimizin vatanı için yapabileceklerinin kanıtıdır. Sarıkamış’ta 90 bin askerimiz bu uğurda şahadete yürümüştür. Allahuekber Dağları’nın Sarıkamış’taki cesaret ateşini karlar söndürememiş, vatan için çarpan yüreklerin heyecanını soğuk dindirememiştir. Sarıkamış Harekatı’nda asıl düşman, çetin arazi ve şiddetli kış şartları olmuştur. Ağır hava koşulları altında savaşan Türk askeri, muharebenin sonuna kadar direnmiş; dayanıklılık, itaat, direniş ve mücadele azminin üstünlüğünü bir kez daha kanıtlamış, şehitlik mertebesine ulaşan vatan evlatları Türk milletinin bağrına defnedilmiştir” diye konuştu.

MHP MYK Üyesi Taner Gökçek, daha sonra şunları söyledi:
“Türk Milliyetçileri olarak, miras aldığımız bu emanetlerin ebedi bekçisi olmuş, Sarıkamış’ta kefen diye kara sarılan, Çanakkale’de göğsünü siper eden Mehmetçiğimize sahip çıkmıştı ve çıkmaya da devam edecektir. Unutmamalıdır ki, Türk Milliyetçileri var oldukça hiçbir faninin gözü ve sözü ecdadımızın emanetlerini kirletemeyecek, tarihte devleşen şahısları değersizleştiremeyecektir. Sarıkamış Harekatının 100. yıldönümü vesilesiyle, bayrağımızı bayrak, toprağımızı vatan eden ve Allahuekber Dağları’nın kara kışına vatan için koşan cesaret timsali şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »