25 Haziran 2018, Pazartesi

Taner Yıldız'dan flaş açıklama

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'dan Ermenek'te son gelişmelerle ilgili açıklama

8 Kasım 2014 Cumartesi 1:44
Taner Yıldız'dan flaş açıklama
Yıldız, "Yaklaşık 25 metreye yakın mesafe gittik. Ama bu mesafe bizim hızımızın baya etkilendiğini gösteriyor. Dediğim gibi iki tane 'başaşağı' var ve iki tane önemli de kavşağımız var, onları geçmemiz lazım. Biraz uzun soluklu bir çalışma olacak" dedi.

"18 işçi kardeşimizin yakınları olan 41 kişiden kan örnekleri alındı ve Adli Tıp Kurumuna,Ankara'ya gönderildi. Aynı şekilde 2 işçi kardeşimizden de otopsi ile beraber aynı örnekler helikopterle Ankara'ya intikal ettirildi. Sayın Başkanla konuşmamızda da kendilerinin bir süre istediklerini, bu süre içinde hızla yapacaklarını belirttiler ve yarına bir aksilik olmazsa tarafımıza göndereceklerini belirttiler" dedi.

"Eğer Adli Tıp'tan o istenilen rapor, teşhis etmeyle alakalı rapor netleşirse yarın cenazeleri kaldırırız. Ama netleşmezse tamamen Adli Tıp Kurumundan gelecek rapor doğrultusunda davranacağız" dedi.

"Desandrede 306. metredeyiz. Orada dün akşamdan bu yana çok fazla talaş, çok fazla ahşap ve 3 ezilmiş vagonu çıkartmamız lazım. Suyun çekilmesi, bu kadar malzemenin arasından çok kolay olmuyor. 2 tane pompa değiştirdik. Birçok teknik ayrıntı var ama o malzemeleri çıkıp suyu çekmek, suyu çektikten sonra da malzemeleri çekmek hep birbiriyle münavebeli olarak devam edecek" dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »