Tank ve füzelerin namluları İdlib'e çevrildi

İdlib operasyonu öncesinde gelen son dakika haberlerde Reyhanlı sınırında bulunan Oğulpınar Sınır Karakoluna konuşlandırılan tank ve füzelerin namluları olası tehditlere karşı İdlib yönüne çevrildi. Yeni savunma sistemlerinin alt yapısı için çalışmalar devam ediyor.

9 Ekim 2017 Pazartesi 17:12
Tank ve füzelerin namluları İdlib'e çevrildi
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) İdlib operasyonu öncesinde sınır noktasında bulunan Oğulpınar Sınır Karakoluna konuşlandırılan çok sayıda tank ve füze rampası, olası tehditlere karşı Suriyeyönüne bakıyor. Yeni savunma sistemlerin alt yapı çalışmaları için ise karakolda iş makineleri çalışmaya devam ediyor. 

Türkiye'nin Astana görüşmeleri kapsamında İdlib'te güvenli bölge oluşturmak için 7 Ekim'de Özgür Suriye Ordusuna (ÖSO) bağlı güçleri operasyona yönlendirmesinin ardından, dün TSKbölgeye askeri keşif girişine başlandığını açıkladı. Operasyon öncesinde Cuma gününden bu yana sınıra sıfır noktada bulunan Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Oğulpınar Karakoluna sevk edilen çok sayıda askeri zırhlı araç ve tank sınırda konuşlandı. Karakolun batı tarafında konuşlanan 2 tank, 1 obüs ve 7 füze rampasının namluları ise olası tehditlere karşı İdlib tarafına bakıyor.

Öte yandan, yeni savunma sistemlerinin alt yapı çalışmaları için karakolda iş makineleri çalışmaya devam ediyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »