Tansu Çiller'den o iddialara yanıt!

Eski Başbakan Prof. Dr. Tansu Çiller'in, bazı kişilerin bakan olarak atanmalarında belirli çevrelerin tavsiye ve telkinlerde bulunduğuna ilişkin yapılan açıklamalara cevap verdi...

9 Ağustos 2016 Salı 23: 6
Tansu Çiller'den o iddialara yanıt!
"Ülkemizin içinden geçmekte olduğu bu zor dönemde düzenlenen çeşitli televizyon yayınlarında dile getirilen çok çeşitli iddialardan birisi de hükümette olduğum dönemlerde, bazı milletvekillerinin bakan olarak atanmalarında, belirli çevrelerin tavsiye ve telkinlerinin olduğuna ilişkindir.

Daha önceki bir beyanımda belirttiğim üzere bu tür iddialar gerçek değildir. Şahsıma bu yönde bir tavsiye ve telkin yapılmamış ve yapılmasını mümkün kılan bir yönetim anlayışı söz konusu olmamıştır.

Demokrasinin gereği olarak milli iradenin işaret ettiği yönde kurulan Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinin oluşumunda esas alınan başlıca ilkeler; ülkenin ihtiyaçları, geleceğine yönelik projeksiyonlar, bölgeler arası dengeler ve bakan olarak görev yapacakların liyakatları olmuştur. Demokrasi inancımızın gereği olarak hükümette bulunduğum dönemlerde daima bu ilkeler rehber alınmıştır.

Saygıdeğer kamuoyunun bilgisine sunulur.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »