Taraftar Aziz Yıldırım'ı şoke etti

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Babaeski'de "Hedef 1 Milyon Üye Projesi"ne destek verilmesini istedi. Yıldırım, bir taraftarın, "Bazı medya kuruluşları sürekli bizi eleştiriyor. Gidip orayı basın" şeklindeki sözleri üzerine, "Sen beni eşkıya mı sandın" diye konuştu.

5 Kasım 2014 Çarşamba 2:56
Taraftar Aziz Yıldırım'ı şoke etti
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Türkiye'de  ekonomik olarak en güçlü takımın Fenerbahçe olacağını söyledi.
 
Yıldırım, Babaeski Belediyesini ziyaretinde, taraftarlardan "Hedef 1  Milyon Üye Projesi"ne destek vermesini istedi.
 
 Projenin amacının Fenerbahçe'nin çoğulcu demokrasiyle yönetimini daha  da genişletmek olduğunu belirten Yıldırım, şöyle konuştu: "Türkiye'de ekonomik olarak en güçlü takım Fenerbahçe Kulübü olacak.  Şu anda amatör kulüplerden dolayı büyük açıklar var. Maalesef amatör kulüplere  katkı yok. Yeni gelir kaynakları bulmamız lazım. Her yıl açıklar veriyoruz ve bir  şekilde kapatıyoruz ama böyle giderse bu borç büyüyerek kaldırılamayacak hale  gelebilir. Borçlar hakkında devlete önerilerimiz de oldu ama bir türlü de  çözemediler.''
 
"Transfer yapmak kulübe ihanettir" 
 
Yıldırım, taraftarların basının her yazdığına inanmaması gerektiğini  söyledi. Futbolcularla anlaşmaların dolar ve euro üzerinden yapıldığına dikkat  çeken Yıldırım, şöyle devam etti: ''Basının yazdıklarına bakmayın. Basın durmadan yazıyor, 'filanı aldı,  filanı alacak' diye. Sonra taraftarlarda bir oluşum oluyor, 'Bizim takım neden  transfer yapmıyor' diye. Türkiye'de çok büyük tehlikeler var. Hiç kimse bunları  yazmıyor. Gazeteci yalan dolanı yazıyor, parayı kazanıyor gidiyor o parayı da  yiyor. Seni, beni düşünmüyor. Biz gittik onu aldık, onu aldık... sonra bu paraları kim ödeyecek, nasıl ödenecek. Karşılığı olmuyor. Bakın taraftar gelmiyor, sponsor yok ama basın istiyor ki ben her gün  bir tane oyuncu alayım o da yazsın. İyi kötü zaten bakmıyorlar. Önemli olan bir  tane oyuncu al onlar yazsın ki onun dedikodusunu yapsınlar, para kazansınlar,  iftira atsınlar, o parayı da yesin. Kimse transfer yapamaz, transfer yapmak  kulübe ihanettir. Bunun bilincinde olun. Yoksa bizde yaparız ne olacak ki ama  ödeme... Bu iş öyle kolay değil.'' 
 
"Sen beni eşkıya mı sandın?"
 
Yıldırım, bir taraftarın ''Şike davalarıyla Fenerbahçe'ye neler  yaptılar böyle'' sorusu üzerine, "Biraz oku çözersin. Şimdi konuşursam yarın  basın başka şeyler konuştu diye yazar. Bir daha gelirim ve bunları anlatırım  inşallah" dedi.
 
Yıldırım, bir taraftarın, "Bazı medya kuruluşları sürekli bizi  eleştiriyor. Gidip orayı basın" şeklindeki sözleri üzerine, ''Sen beni eşkıya mı  sandın'' diye konuştu.
 
Yıldırım, Lüleburgaz ilçesinde de Fenerbahçeliler Derneğini ziyaret  etti. 
 
Çorlu Fenerbahçeliler Derneği'ni de ziyaret etti
 
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün  "Hedef 1 Milyon Üye Projesi"ne ilişkin, "Bu projenin sonunda zannediyorum ki  Fenerbahçe ekonomik olarak da rahatlamış olur. Zengin başkanlara ve yöneticilere  ihtiyaç yok" dedi.
 
Yıldırım,  Çorlu Fenerbahçeliler Derneği'ni ziyaretinde, yeni bir  temsilci üyelik projesi ürettiklerini ve bunun çalışmalarını sürdürdüklerini  söyledi.
 
İleride temsilci üyelerin de normal üyelerle aynı şartlara sahip  olacaklarını ifade eden Yıldırım, ''Bu, arkadaşlarımızla 7 - 8 yıldan bu yana  düşündüğümüz bir projeydi ancak bu yıl gündeme getirebildik. Bu ne benim şahsımla  ne de arkadaşlarımla ilgili bir olay değildir'' diye konuştu.
 
Yıldırım, projenin tamamen Fenerbahçe ile ilgili olduğunu vurguladı.  Bir gün görevlerini bırakacaklarını, artık herkesin elini taşın altına koyup  taraftar olarak değil kulübe sahip çıkarak üye olması gerektiğini dile getiren  Yıldırım, şöyle konuştu: "Bu projenin sonunda zannediyorum ki Fenerbahçe ekonomik olarak da  rahatlamış olur. Zengin başkanlara ve yöneticilere ihtiyaç yok. Şu anda da  gelecekte de ihtiyaç yok. Herkes, hayalini kurduğu şeylere rahatlıkla ulaşabilir.  Bunun için sizlerden destek istiyoruz. Bugün bir Trakya turu atacağız ondan sonra  da çalışmaya başlayacağız.'' 
 
Yıldırım, proje çerçevesinde hedeflerinin ilk yıl için 100 bin kişiyi  üye yapmak olduğunu belirterek, 5 - 6 yıl içerisinde de 1 milyon kişiye  ulaşacaklarını kaydetti.
 
"Fenerbahçe her yıl inceleniyor" 
 
Yıldırım, kulübün data imkanlarından faydalanan 600 bin kişi olduğunu,  kurdukları özel ekibin bu kişileri aradığını söyledi. Aranılan datalardan yüzde 40'ının üyeliği kabul ettiğini, yüzde  30'unun kararsız kaldığını, yüzde 26'sının imkanları kısıtlı olduğu için üye  olmak istemediğini belirten Yıldırım, şöyle devam etti: "Diğer yüzde 4'ü de yine bize üye oluyor. Sonuçta, yüzde 74'e denk  gelen bir üye potansiyeli görünüyor. Diğer taraftan da kuracağımız şubeler  aracılığıyla üye kayıt çalışmamız devam edecek. Şu an 35'e yakın şube hayata  geçirildi. Bunların sayısı 200'e yakın olacak."
 
Yıldırım, her yıl  devlet tarafından incelenen hiçbir iş adamının  olmadığını ancak Fenerbahçe Spor Kulübünün, 2004'ten bu yana her yıl  incelendiğini öne sürdü. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »