Tarihi zirve sona erdi! 2 saat 40 dakika sürdü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti lideri ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Bahçeli'yle buluşması sona erdi. Liderler ilk kez Cumhurbaşkanlığı makamında bir araya geldi.

25 Temmuz 2016 Pazartesi 18:19
Tarihi zirve sona erdi! 2 saat 40 dakika sürdü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla Beştepe'ye çıkan siyasi parti liderlerinin randevusu 14.06'da başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne ilk olarak Başbakan Binali Yıldırım, ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve daha sonra da MHP lideri Devlet Bahçeli geldi. Darbe girişimi karşısında kararlı tutum sergileyen parti liderlerine daha önceden de teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede liderlere yüz yüze teşekkür etti. Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde liderleri güler yüzle karşılarken, Başbakan Yıldırım’ın solunda, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’nin de sağında oturması görüntülere yansıdı. Bu görüşme ile Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne ilk defa gelmiş oldu. Saat 14.06’da başlayıp 16.44’de sona eren görüşme, yaklaşık 2 saat 40 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve liderler, 15 Temmuz kanlı darbe girişimini konuştu.

14.06'da başlayan zirve 16.46'da sona erdi ve 2 saat 40 dakika sürdü. Zirvenin ardından açıklama bekleniyor.

Erdoğan, dün siyasi parti liderlerini mektupla Beştepe'ye davet etmişti. Mektupta, "Sayın Cumhurbaşkanımız, 25 Temmuz Pazartesi günü saat 14.00'te CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile AK Parti Genel Başkanı Sayın Binali Yıldırım'ı, hem darbe girişimi karşısındaki kararlı tutumu sebebiyle kendilerine teşekkür etmek, hem de son gelişmeleri değerlendirip, önerilerini almak üzere, Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etmektedir" ifadeleri kullanılmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan darbe girişimi sonrasında CHP ve MHP liderlerine destekleri için teşekkür telefonu açmıştı. Başbakan Yıldırım da yine teşekkür için CHP ve MHP liderlerini ziyaret etmişti.

CHP'DEN AÇIKLAMA 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde  düzenlenen ve liderlerin katıldığı toplantıya ilişkin ilk açıklama CHP'den geldi.
CHP kaynakları, “Siyasetin normalleşmesi adına olumlu bir görüşme yapıldı" değrlendirmesi yaptı.  
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »