16 Temmuz 2018, Pazartesi

Tarihin en büyük 2. veri ihlalinde istifa geldi!

Tarihin en büyük 2. veri ihlali olarak nitelendirilen olay sonrası ABD`nin önde gelen kredi şirketi Equifax`ın CEO’su ve Başkanı Richard Smith istifa ettiğini açıkladı.

26 Eylül 2017 Salı 19: 6
Tarihin en büyük 2. veri ihlalinde istifa geldi!
ABD'nin önde gelen kredi şirketi Equifax'ın 143 milyon ABD'li müşteriyi kimlik hırsızlığı riskine maruz bırakan büyük veri ihlali ile ilgili kriz büyüyor.

Tarihin en büyük 2. veri ihlali olarak nitelendirilen olay sonrası şirketin CEO’su ve Başkanı Richard Smith'in istifa ettiği belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde ABD'li kredi şirketi Equifax, 143 milyon ABD'li müşterisinin bilgilerinin etkilendiği bir veri ihlali tespit ettiklerini duyurmuştu. Şirket daha önce yaptığı açıklamada, yetkisiz erişimin Mayıs ayının ortasından Temmuz 2017'ye kadar sürdüğünü duyurmuştu. Equifax'ın şirket dosyalarına sızan bilgisayar korsanları, müşterilerin sosyal güvenlik numaralarını, doğum tarihlerini, adreslerini, ehliyet ve kredi kartı bilgilerini ele geçirmişti.

Bu gelişme üzerine şirketin CEO'su ve Başkanı Smith yatırımcılardan istifa etmesi yönünde büyük baskı görüyordu. Bugün gelen açıklamada ise Smith'in görevinden ayrıldığı duyuruldu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »