21 Şubat 2019, Perşembe

"Tarihte ilk defa oluyor!"

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi.Hükümet Sözcüsü Arınç Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı.

28 Nisan 2015 Salı 3:21
"Tarihte ilk defa oluyor!"
Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç açıklamalarda bulundu.

TAHLİYE KARARLARI
Bakanlar Kurulu gündeminde ayrıntılı olarak görüşülmedi. HYSK'nın hakimler hakkında alacağı karar merak konusuydu. HSYK 3 hakim hakkında açığa alma kararı aldı.

BÖYLE BİR ŞEY YARGIDA İLK DEFA OLUYOR
Yeni HSYK kanununda yetki gasbında bulunan kişiler hakkında böyle kararlar alması normaldir. Tutuklama ve tahliye ile ilgili kararlar Sulh Ceza'ya verilmiştir. Yetkisiz mahkemenin verdiği karar yok hükmündedir. Takip edilen yolun adeta kumpasa dönüştüğü görülüyor. Böyle bir şey belkide yargı tarihinde ilk defa oluyor. Gözü karalığın bu kadarına pes denir. Türk yargısı kendini hızlıca yenilemelidir.

MUSTAFA AKINCI'NIN AÇIKLAMALARI
Biz KKTC'nin iç işlerine karışmayız. KKTC'ye hiç bir telkinde bulunmadık. KKTC ile Türkiye'nin ilişkisini Ana vatan- Yavru vatan meselesi değil, Bu samimi ilişkiler içinde olduğumuz için bir tanımlamadır. Sayın Akıncı'nın açıklamalarına da saygı duymalıyız.
Elbette daha iyi işbirliği imkanlarını aramalıyız. Başka ülkelerle işbirliğimiz KKTC'yle işbirliğimize benzemez. Yavru vatan sözcüğünü kimsenin yadsımaması gerekir. KKTC'ye mali konularda çok fazla yardımcı oluyoruz.

PUTİN'İN 1915 OLAYLARI AÇIKLAMASI
Putin'in açıklamalarıyla ilgili Bakanlar Kurulu'nda herhangi bir görüşme yapılmadı.

ARINÇ VEDA ETTİ
Aktif siyaset hayatım 7 Haziran'da bitiyor. Sizlerle artık bir daha bir araya gelemeyeceğiz.Başbakanlık Muhabirlerinden hem helallik istiyorum hemde görevlerinizde başarılar diliyorum ve Alllah'a ısmarladık diyorum.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »