23 Temmuz 2018, Pazartesi

Tataristan Başbakan Yardımcısı Zaripov, Eskişehir'de

(Türkiye-Tataristan) Ülkelerimiz arasında stratejik partnerlik söz konusu. Karşılıklı iyi niyetle projeler üretiyoruz

15 Kasım 2013 Cuma 4: 3
Tataristan Başbakan Yardımcısı Zaripov, Eskişehir'de
Tataristan Başbakan Yardımcısı, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ravil Zaripov, Türkiye ile stratejik partner olduklarını ve karşılıklı iş birliğinin artırımı konusunda adımlarını hızlandırdıklarını bildirerek, "Karşılıklı iyi niyetle projeler üretiyoruz" dedi.

Zaripov, beraberindeki heyetle, Eskişehir Sanayi Odası'nı (ESO) ziyaret ederek Başkan Savaş Özaydemir'le görüştü. 

İki ülke arasındaki köklü tarihsel ilişkinin ekonomi alanında da sağlanması amacıyla ESO'yu ziyaret ettiklerini belirten Zaripov, "Ülkelerimiz arasında stratejik partnerlik söz konusu. Karşılıklı iyi niyetle projeler üretiyoruz. Özellikle sizin gibi köklü ve başarılı sanayi odalarında sistemin işleyişini anlamak ve bu oluşumu ülkemizde uygulamak için buradayız" ifadelerini kullandı. 

ESO Başkanı Özaydemir ise Tataristan'ı hem ekonomik hem de tarihsel olarak çok önemsediklerini dile getirerek, Eskişehir sanayisini anlatan sunum gerçekleştirdi.

Türk firmalarının Tataristan'da ciddi yatırımları olduğuna değinen Özaydemir, şunları kaydetti: 

"Eskişehir'den de Odamız üyesi firmalar ülkenize ihracat gerçekleştirmekte. Karşılıklı bu ilişkinin artması en büyük temennimiz. Ülkelerimiz arasındaki 3 milyar dolar olan ihracat hacmimizi artırmak istiyoruz. Ayrıca Odamızdaki her türlü bilgi ve tecrübemizi sizinle paylaşmaya hazırız."

Daha sonra Zaripov, Eskişehir ziyaretleri sırasında Hisarlar firmasını da ziyaret ettiklerini ve ortak bir proje konusunda temaslarda bulunduklarını anlatarak, bu tip ilişkilerin artmasını beklediklerini de sözlerin ekledi. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »