18 Haziran 2018, Pazartesi

TBMM Başkanı'nından yeni Laiklik açıklaması!

TBMM Başkanı İsmail Kahraman dün söylediği 'Anayasa laik olmamalı' sözleri nedeniyle: "Laiklikle ilgili şahsi düşüncelerimi ifade ettim" dedi.

26 Nisan 2016 Salı 19: 3
TBMM Başkanı'nından yeni Laiklik açıklaması!
Meclis Başkanı İsmail Kahraman, katıldığı bir konferansta yeni Anayasa ile ilgili yaptığı konuşmayla Türkiye'nin gündemine bomba gibi oturmuştu.

Kahraman, tepki çeken "Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır. Dindar bir anayasa olmalı." sözlerine ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

"ŞAHSİ DÜŞÜNCELERİM.."

İsmail Kahraman, konuyla ilgili şunları söyledi: "Şahsi düşüncelerimi ifade ettim. Konuşmamın farklı değerlendirilmesi masum bir tavır değildir. Bu kavram siyasi hayatımızda ve yargısal uygulamalarda bireysel ve toplumsal hak ve özgürlükleri sınırlayıcı, yok edici bir araç olarak kullanılmıştır ve ciddi mağduriyetlere yol açmıştır. Bu haksızlıkların en temel sebebi laiklik kavramının tanımının yapılmamış olmasıdır. Laikliğin farklı inanç gruplarına sağladığı hürriyetlerin mevzuatta yer bulması, devlet ve milleti karşı karşıya getirmeyen bir laikliğin tarifi ve tatbikatı yeni anayasada olmalıdır."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »