TBMM'den 'Çizme' Açıklaması: Yönetmelik Uygulandı

TBMM, Soma'dan gelen ve Milletvekilleri ile görüşmek isteyen madencileri "üstlerinde tulum ve çizme var diye bekletildi" diye çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

18 Temmuz 2014 Cuma 1:55
TBMM'den 'Çizme' Açıklaması: Yönetmelik Uygulandı
TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı, Soma'dan milletvekilleriyle görüşmek üzere Meclise gelen maden işçilerinin üzerinde işçi tulumu ve madenci çizmesi olduğu için saatlerce bekletildiklerine dair haberler ile ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada, TBMM Güvenlik Yönetmeliği'nin 13'üncü maddesine atıfta bulunularak; "'TBMM'ye folklorik, yöresel, forma ve mesleki kıyafetli olarak gelen ziyaretçiler ve heyetler, milletvekilinin yazılı talebi üzerine yetkili İdare Amirinin onayıyla yerleşkeye alınırlar' hükmü uygulanmıştır" denildi.

"YÖNETMELİK UYGULANDI BEKLEME YAPILMADI"

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı'ndan yapılan açıklamada TBMM yerleşkesine girişlerin 24 Nisan 2014 tarihli TBMM Güvenlik Koordinasyon Kurulu kararı gereğince randevulu olarak gerçekleştirildiği hatırlatılırken şöyle denildi:

"Yukarıda bahsedilen sayın milletvekilleriyle görüşmek üzere gelen maden işçilerinin bir kısmının üzerinde işyeri kıyafeti bulunduğundan, TBMM Güvenlik Yönetmeliğinin 13. maddesinin 'TBMM'ye folklorik, yöresel, forma ve mesleki kıyafetli olarak gelen ziyaretçiler ve heyetler, milletvekilinin yazılı talebi üzerine yetkili İdare Amirinin onayıyla yerleşkeye alınırlar' hükmü uygulanmıştır. Kaldı ki önceden alınmış randevu taleplerinde ve İdare Amirliğine yapılan yazılı müracaatlarda yerleşkeye girişlerde herhangi bir bekleme yaşanmamaktadır."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »