Tekirdağ'da polisler gaz yedi

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nce verilen toplumsal olaylara müdahale eğitimi sırasında bu kez polisler gaz bombasından nasiplendi.

26 Haziran 2013 Çarşamba 16:59
Tekirdağ'da polisler gaz yedi
Tekirdağ'da toplumsal olaylara nasıl müdahale edileceğini göstermek için Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polislere amirleri tarafından ders verildi. Eğitim amaçlı atılan gaz bombasının arasında kalan polisler zor anlar yaşadı. Kendilerini yere atan polislere meslektaşları yardım eli uzattı. 

Tekirdağ'da, toplumsal olaylara nasıl müdahale edileceğinin canlı gösterimi için Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürü Mehmet Adalı ve yardımcısı Tarık Tekin, tüm birimlerde çalışan 750 personele, belirli günlerde eğitim vermeye başladı. 75'nci Yıl Futbol sahasında yapılan eğitimde, polis amirleri, biber gazı, gaz bombası, kalkan ve gaz maskesi kullanımı ve toplumsal olaylarda olası olaylara müdahale eğitimi verdi. Adalı, polisin gaz maskesini en fazla 30 saniye içinde takması gerektiği bildirdi. 

Eğitimin ardından da polislerin arasına gaz bombası atıldı. Gaz dumanının arasında kalan ve gaz maskesini takmakta geciken polisler, gazdan etkilenince zor anlar yaşadı. Gazdan etkilenen polislere meslektaşları yardım etti. Kadın polislere ise, arkadaşları suyla ilk müdahaleyi yaptı.
 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »