21 Haziran 2018, Perşembe

TEOG sınav sonuçları açıklandı

8. sınıf öğrencileri için yapılan TEOG sınav sonuçları az önce açıklandı. Öğrencilerin günlerdir merakla beklediği TEOG sınav sonuçlarını haberimizde bulunan linke tıklayıp öğrenebilirsiniz. MEB sınav sonuçlarının daha önce 2 Ocak'ta açıklanacağı belirtilmiş daha sonra sınav hakkında açılan davalar devam ettiği için bugüne ertelemişti.

10 Ocak 2015 Cumartesi 4:10
TEOG sınav sonuçları açıklandı
Öğrencilerin günlerdir merakla beklediği haber geldi. Akşam saatlerinde TEOG sınav sonuçları açıklandı. TEOG sınav sonucunu öğrenen öğrenciler sosyal medyayı adeta salladı.

MEB Basın Müşaviri açıklamıştı! 
MEB Basın Müşaviri  Özkan: - (Türkçe ve Matematik derslerinde açılan davalar) İvedi yargılama  usulünce öngörülen makul sürede mahkemeden herhangi bir iptal kararı  gelmediğinden, sınav sonuçlarının bu akşam saat 21.00'de  açıklanmasına karar verildi" demişti.
 
MEB Basın Müşaviri Abdülkadir Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  Temel eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 26-27 Kasım ve  13-14 Aralık'ta yapılan ve 8. sınıflar I. dönem ortak sınavların değerlendirme  işlemlerinin 29 Aralık'ta tamamlandığını söyledi.  Ortak sınavlar e-Kılavuzunda, sonuçların Ocak ayı içerisinde  açıklanacağının belirtildiğini hatırlatan Özkan, "Sınav sonuçlarını daha erken  açıklayacak duruma gelmiş olmamıza rağmen, Türkçe ve Matematik derslerinden birer  soruya açılan davalar nedeniyle çocuklarımızın mağduriyet yaşamaması için mahkeme  süreci beklenmekteydi. Gelinen aşamada 2577 sayılı yasanın 20/B maddesi gereğince  ivedi yargılama usulünce öngörülen makul sürede mahkemeden herhangi bir iptal  kararı gelmediğinden, sınav sonuçlarının bu akşam saat 21.00'de açıklanmasına  karar verildi" dedi.


TEOG SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sınav sonuçları ise MEB.gov.tr ve e-Okul sistemi üzerinden sorgulanabilecek.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »