20 Haziran 2018, Çarşamba

Terim istedi, TFF Spor Toto 3.Lig'i kaldırılıyor

Yabancı kuralınının değişmesinin ardından 3. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri'nde kulislerde büyük bir iddia ortaya atıldı... Yarın yapılacak açıklama ile Spor Toto 3. Lig'in kaldırılacağı öne sürüldü.

7 Ocak 2015 Çarşamba 18:49
Terim istedi, TFF Spor Toto 3.Lig'i kaldırılıyor
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Antrenör Gelişim Semineri'nde merakla beklenen ilk gün konuşmasında meslektaşlarına hitap etti.

Terim, ağırlıklı olarak Türk futbolundaki gelişimi zihniyet değişimine bağladı. "Çok iyi milli takımlarda oynadım. 10 kişi savunma yapıp yeniliyorduk. Ben de yenileceksek hücum edip yenilelim düsturunu benimsedim. Sonrası malum. Son 20 yılda 20'ye yakın oyuncumuz Avrupa'da oynadı.Sadece Arda'yı konuşarak diğerlerine haksızlık etmeyelim. Takımlarınızı futbol oynamaya teşvik edin. İyi oyunu öncelik alın. İyi ekibiniz olsun. Kendinizi de küçümsemeyin, sizler önemli insanlarsınız" dedi.

Terim'in, meslektaşlarına oyun içerikli hitabı, yabancı sınırlaması vs önemli gündem maddelerini kapsamıyordu. Kulislerde büyük bir iddia ortaya atıldı... Yarın yapacağı konuşmada, Fatih Terim'in hem bu konulara değineceği hem de devrim niteliğinde bir kararı kamuoyuna sunacağı iddia ediliyor.

3. LİG KALDIRILACAK İDDİASI

Habertürk'ün haberine göre; Terim'in açıklaması beklenen en büyük karar, 3. Lig'in tasfiye edilmesi. İddiaya göre; 3. Lig kaldırılacak. 3. Lig takımlarından, TFF tarafından belirlenen kriterlere uyan takımlar, bir üst lige çıkarılacak. Kriterlere uymayan takımlar, BAL (Bölgesel Amatör Lig) takımı olarak mücadele edecek. Böylece TFF kaynak, işgücü, emek ve bütçesi daha verimli kullanılacak.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »